Monster Tulpar T7 V16.1 Dual Boot Ubuntu Kurulumu Nasıl Yapılır?

stolyassa

Decapat
Merhaba,

Sosyal bölümde yeniyim. Monster laptopumda Windows 10 kurulu bulunuyor, üzerine Ubuntu kurmak istiyorum.

Technopat Youtube kanalındaki videoda önerdiği gibi "Rufus 3.0" ve "ubuntu-18.04-desktop-amd64.iso" dosyalarını indirdim. Ancak ne yaptıysam hazırladığım USB aygıtını BIOS'ta (F2) ve Hızlı Boot sekmesinde (F7) göremiyorum. Sistemim sadece UEFI destekli. Security Boot vb. tüm özellikleri kapattım. Hatta security sekmesindeki bilmediğim özellikler vardı (TPM 2.0) onları da kapattım. Olmuyor.

Rufus ile hangi ayarlarda USB hazırladığımı görmeniz için resim ekliyorum. Nerede yanlış yapıyorum, lütfen yardımcı olun.

Sistem Özellikleri:
İşlemci: Intel® Coffee Lake Core™ i7-8750H
Anakart: Intel® HM370 Express Chipset
Gömülü Ekran Kartı: Intel® UHD 630 Graphics
Ekran Kartı: nVIDIA® GeForce® GTX1060
Wifi: Intel® Wireless-AC 9462
rufus.png

Rufus ile Iso yazması modunda yazarsam USB'yi "UEFI: TOSHIBA TransMemory 1.00, Partition 1" ismiyle Boot seçenekleri arasında görebiliyorum.

Ancak Ubuntuyu kurulumlu ve ya kurulumsuz olarak başlatmam fark etmeksizin kullanılamaz bir halde açılıyor. Garip bir şekilde Hem toucpad ile hem USB mouse ile fareyi hareket ettirebiliyorum. Ancak tıklama yapamıyorum. Daha doğrusu ilk tıklamayı yapıyor sonra hiç bir tıklama yapmamaya ve cevap vermemeye başlıyor. Ama donmuş gibi de görünmüyor. Sadece tıklamıyormuş gibi görünüyor.

Bilgisayardan fazlaca fan sesi geliyor. İlginç sekilde klavye ledleri kapalı oluyor. Belkide klavye çalışmıyordur çünkü varsayılan olarak açık olduğuna çok şahit oldum Hackintosh yapmaya çalışırken ve FreeDOS'tan Windows 10 kurulumu sırasında.

En son olarak, bilgisayarın güç tuşuna basarak kapatmak zorunda kalıyoruz çünkü kurulum ilk fare tıklamasından sonra artık tepki vermiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı