Monster Tulpar T7 v20.2 ekran kartı kendiliğinden devre dışı kalıyor

TheJonbayT

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Bilgisayarda 3-5 günde bir yeniden başlatma yaptığımda, ekran kartı sürücüsü kendiliğinden kalkıyor ve tekrar kurmak istediğimde bu cihazda bu sürücüye ait donanım bulunamadı diyor.

not:
- Ekran kartını güncel kendi sitesinden indiriyorum.
dipnot:
- Windows orijinal.
+++
Artı olarak çözümü buldum ama geçici bir şekilde;
Bazen tekrar kapatılıp açıldığında düzeliyor,
Bazen ise;
DDU ( display driver uninstaller) programı ile 'güvenli mod'da ekran kartının tüm sürücülerini kayıtlarını kaldırıyorum. Tekrardan norma bir şekilde PC'yi açtığımda yüklememe izin veriyor.
--Ancak birkaç gün sonra tekrar aynı hata ile karşılaşıyorum ve aynı işlemleri tekrar yapmam gerekiyor. Kalıcı bir çözüm arıyorum.

sistem özellikleri

Monster Tulpar T7 v20.2
  • Intel i7-10750H-2, 60GHz Turbo Boost ile 5, 0GHz.
  • 6 GB GDDR6 NVIDIA RTX2060 192-BIT Refresh (2020 sürümü)
  • Windows 10 Pro.
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 256 GB Samsung PM981 M.2 SSD.

Cevaplarınızı bekliyorum...

bende aynı modeli kullanıyorum bence en temizi format 0 kurulum yap youtube monster kanalında
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu şekildede denedim hocam sonuç değişmedi . Şunu farkettim 'yeniden başlat' yaptığımda karşılaşıyorum bu sorunla genellikle. Mavi ekran hatası aldıktan sonra yeniden başladığında yapıyor. Normal olarak kapatıp açtığımda bir sorun yok . Yeniden başlat olayın birşey var çözemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…