Monster Tulpar T7 v20.2 ekran kartı kendiliğinden devre dışı kalıyor

TheJonbayT

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Bilgisayarda 3-5 günde bir yeniden başlatma yaptığımda, ekran kartı sürücüsü kendiliğinden kalkıyor ve tekrar kurmak istediğimde bu cihazda bu sürücüye ait donanım bulunamadı diyor.

not:
- Ekran kartını güncel kendi sitesinden indiriyorum.
dipnot:
- Windows orijinal.
+++
Artı olarak çözümü buldum ama geçici bir şekilde;
Bazen tekrar kapatılıp açıldığında düzeliyor,
Bazen ise;
DDU ( display driver uninstaller) programı ile 'güvenli mod'da ekran kartının tüm sürücülerini kayıtlarını kaldırıyorum. Tekrardan norma bir şekilde PC'yi açtığımda yüklememe izin veriyor.
--Ancak birkaç gün sonra tekrar aynı hata ile karşılaşıyorum ve aynı işlemleri tekrar yapmam gerekiyor. Kalıcı bir çözüm arıyorum.

sistem özellikleri

Monster Tulpar T7 v20.2
  • Intel i7-10750H-2, 60GHz Turbo Boost ile 5, 0GHz.
  • 6 GB GDDR6 NVIDIA RTX2060 192-BIT Refresh (2020 sürümü)
  • Windows 10 Pro.
  • 16 GB (2x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 256 GB Samsung PM981 M.2 SSD.

Cevaplarınızı bekliyorum...

bende aynı modeli kullanıyorum bence en temizi format 0 kurulum yap youtube monster kanalında
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bende aynı modeli kullanıyorum bence en temizi format 0 kurulum yap youtube monster kanalında
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu şekildede denedim hocam sonuç değişmedi . Şunu farkettim 'yeniden başlat' yaptığımda karşılaşıyorum bu sorunla genellikle. Mavi ekran hatası aldıktan sonra yeniden başladığında yapıyor. Normal olarak kapatıp açtığımda bir sorun yok . Yeniden başlat olayın birşey var çözemedim.

Geri
Yukarı