Monster Tulpar T7 v20.2 ısınma

DrunkSmurf

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar laptopumu neredeyse 6-7 aydır kullanıyorum, ilk laptop deneyimim ama bana fazla ısınıyor gibi geliyor. Bugün Forza Horizon 4 oynarken işlemcim 90 dereceyi, ekran kartım da 85 derece idi, bana fazla ısınıyormuş gibi geldi. Sizce de öyle mi ve bunu nasıl düzeltebilirim?
Bilgisayar bilgileri:
Monster Tulpar T7 v20.2
İşlemcisi i7 10750.
Ekran kartı RTX 2060 6 GB.
RAM 16 GB.

Dipnot: Birkaç test yapmak istemiştim bu işlemci ekran kartı için olanlardan yüklendim lakin kısa sürede çok fazla ısındığı için testi tamamlamasını beklemeden kapatmıştım.

Belli başlı Monster modellerinde ısınma sorunlarına sıkça rastlanır. Ayrıyeten mevcutta bulunan 10750H; yüksek seyreden sıcaklık değerleri ile ün salmış bir işlemci. Doğasında 90 dereceleri görmek var.

Kaliteli bir laptop soğutucusu edinmenizi öneririm. Turbo Boost'u kapatarak kullanıp; akabinde termal macun değişimi de yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Sıcaklıklar iyi değil evet normalde işlemci en fazla 80 civarı ekran kartıysa 70 civarı olması lazım ama bu Masaüstü için geçerli laptop daha fazla ısınır yani kullandığın laptop için normal ama işte 90 dereceye gelince de oyunda belki drop yiye bilirsin yapacak bişey yok yani senin laptop sorunlu değil. Keşke 80 falan olsaymış işlemci 90 fazla be.

Geri
Yukarı