Monster Tulpar T7 v20.3.2 laptop aşırı ısınıyor

Hepsinin çalışması gerekiyor diye biliyorum, @erengore sen ne dersin hocam?
Ara ara %20 fln oluyorlar gerek duymuyor galiba bide o verdiğiniz programda minumumun altında 6°C 3°C 9°C yazıyor ve kırmızı yanıyor ekteki gibi o neden kırmızı yanıyor yanlış olan şey nedir?
Birde hocam işlemciyi ThrottleStop uygulamasından 4ghze sabitledim msi afterburnerdan takip ettim baya bi gta v oynadım benim gördüğüm max 92C gördüm o da 1 2 saniye sürdü diğer gibi hep 80-90C arası gezdi 144fps sabit oynadım(arada şehirde 110a fln düştü) verdiğiniz programda da cpu max 94 derece görmüş gözüküyordu ama işlemciler yine throotle yes gözüküyor işlemci 90 derecedeyken throotle gözüktü 90 derece iken throttle neden yes olmuş olabilir?

Dosya Ekleri

• HWiNFO64 v7.06-4500 Sensor Status 27.07.2021 22_10_16.png
    HWiNFO64 v7.06-4500 Sensor Status 27.07.2021 22_10_16.png
    107,7 KB · Görüntüleme: 21
Ara ara %20 falan oluyorlar gerek duymuyor galiba bir de o verdiğiniz programda minimumun altında 6°C 3°C 9°C yazıyor ve kırmızı yanıyor ekteki gibi o neden kırmızı yanıyor yanlış olan şey nedir?
Bir de hocam işlemciyi ThrottleStop uygulamasından 4GHz'e sabitledim MSI Afterburner'dan takip ettim bayağı bir GTA V oynadım benim gördüğüm Max 92C gördüm o da 1 2 saniye sürdü diğer gibi hep 80-90C arası gezdi 144FPS sabit oynadım(arada şehirde 110a falan düştü) verdiğiniz programda da CPU Max 94 derece görmüş gözüküyordu ama işlemciler yine throotle yes gözüküyor işlemci 90 derecedeyken throotle gözüktü 90 derece iken throttle neden yes olmuş olabilir?

Bilemiyorum hocam, en başta dediğim gibi bence bir sorun var cihazda. Şimdi göndermezseniz okullar açılır vs iyice gecikir.

Bilemiyorum hocam, en başta dediğim gibi bence bir sorun var cihazda. Şimdi göndermezseniz okullar açılır vs iyice gecikir.
Gta V i kapattim 1er saat cs go ve valorant açtım 79 derecenin üzerine çıkmadı kırmızı yanan da olmadı.
Büyük ihtimalle gta v ve fortnite ağır oyun olduğu için ısınıyor oda sıcaklığı da malum 33°C olunca fan soğutmada yetersiz kalıyor throttle yapıyor glb
Ben tam olarak olayı anlamadım. 2 çekirdek yes falan demiş. Programı anlamadım olayı da anlamadım tam.
Yes dediği throttle yapmasi ısıdan dolayı onu gösteriyor üsttekiler ise sıcaklık değerleri

Geri
Yukarı