Monster Tulpar T7 v20.4 oyunlarda anlık takılma ve Discord ses kesilmesi

tolgaarman

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB (1x16 GB) DDR4 1.2v 3200MHz SO-DIMM
SSD veya HDD modeli
1TB Crucial P2 PCI-e M.2 2280 PCI-e 3.0 X4
Ekran kartı
NVIDIA® GeForce® RTX3060 Max-performance 6 GB GDDR
İşlemci
Intel® Tiger Lake core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB l3;
Arkadaşlar, aklınıza gelebilecek her oyunda FPS düşmesi giriyor. 1-3 saniye arası o sırada DC de sesim kesiliyor, tekrar odadan çıkıp girene ya da tekrardan kulaklığı seçene kadar ses gelmiyor. BIOS ve EC güncellediklerini söylüyor teknik servis RAM'i test ettim sorun görünmüyor SSD'ler de sağlık testinde sağlıklı çıkıyor UEFI disk oluşturup Windows'un kurulu olduğu sürücüyü de formatladım sorun hala devam ediyor. Oyunlarda MSI Afterburner ile sıcaklık ve kullanım değerlerine de bakıyorum herhangi bir sorun görünmüyor. Denemediğim yol yöntem kalmadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem özelliklerim.

-- Özellikler:

-Intel® Tiger Lake core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB l3; 8GT/s; 2.3GHz > 4.6GHz; 45W; 10nm superfin.
-Mobile ıntel® HM570 chipset.
-NVIDIA® GeForce® RTX3060 Max-performance 6 GB GDDR6 192-BIT DX12.
-17, 3" FHD 1920x1080 144Hz IPS mat LED ekran.
-16 GB (1x16 GB) DDR4 1.2v 3200MHz SO-DIMM
-1TB Crucial P2 PCI-e M.2 2280 PCI-e 3.0 X4 (okuma: 2400 MB/s - yazma: 1800 MB/s)
-1TB Crucial P2 PCI-e M.2 2280 PCI-e 3.0 X4 (okuma: 2400 MB/s - yazma: 1800 MB/s)
-RGB tek bölge aydınlatmalı klavye (Türkçe Q)
-Intel® Wi-Fi 6 AX201, 2x2 ax + Bluetooth 5.1 M.2 2230 (2, 4 Gbps)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Tolga Windows 11 kurmanı öneririm driver dosyalarını Monster driver USB'sinden kur problemin ses ve mikrofon driverlarından kaynaklanıyor Windows 10 kurdum aynı problemleri yaşadım Windows 10'la uyumsuz Sound Blaster cinema 6+ Windows 11 kurunca düzeldi. Oyuna girerken Dragon programını kapat interneti farklı programlara yönlendirince diğer programlarda veri akışı olmuyor. Ekran kartı driverlarını güncel tutmanı öneririm.

Sound Blaster cinema 6+ programının uygulama sürümünün 1.0.2.0 olduğundan emin ol direk çalışıyor uygulamanın güncel sürümünü kullanma uyumsuzluk problemi veriyor. Eğer Monster driver USB'ni biçimlendirdiysen Get Sound Blaster Cinema 6+ from the Microsoft Store linkinden indirebilirsin.

Son düzenleme:
Merhaba Tolga Windows 11 kurmanı öneririm driver dosyalarını Monster driver USB'sinden kur problemin ses ve mikrofon driverlarından kaynaklanıyor Windows 10 kurdum aynı problemleri yaşadım Windows 10'la uyumsuz Sound Blaster cinema 6+ Windows 11 kurunca düzeldi. Oyuna girerken Dragon programını kapat interneti farklı programlara yönlendirince diğer programlarda veri akışı olmuyor. Ekran kartı driverlarını güncel tutmanı öneririm.

Sound Blaster cinema 6+ programının uygulama sürümünün 1.0.2.0 olduğundan emin ol direk çalışıyor uygulamanın güncel sürümünü kullanma uyumsuzluk problemi veriyor. Eğer Monster driver USB'ni biçimlendirdiysen Get Sound Blaster Cinema 6+ from the Microsoft Store linkinden indirebilirsin.
Cevabın için teşekkür ederim. Bugün format attım tüm diskleri sıfırladım. Driver olarak "Serial IO" yükledim sadece Monster'ın kendi sayfasından. Ekran kartını güncelledim ve Intel Support assistant indirdim sürücüleri güncelledim. Şimdilik sorun çözüldü gibi görünüyor bir de ek olarak Windows 10 Pro değil Home sürümünü kurdum UEFI ile diske yazdırıp.

Yeni konular

Geri
Yukarı