Monster Tulpar T7 v20.4'te 80-85 derece nasıldır?

Kutmoon

Decapat
Daha fazla  
Daha bugün Monster Tulpar T7 v20.4 aldım ve direkt bütün driverları kurduktan sonra MUX Switch yapıp DGPU'ya geçirdim ve oyunu (Call of Duty Warzone) Turbo mod ve Turbo fanda başlattım ve resimde gördüğünüz CPU ve GPU sıcaklık değerlerini alıyorum. Ultra ayarlarda oyunun yükseltebileceğim en son grafik ayarlarında her şey fulken. Bu normal midir ya da yapabileceğim bir şey var mıdır? Çünkü başka insanların testlerini izlediğimde RDR 2 oynayan bir arkadaşın CPU ve GPU sıcaklık değerleri ikisi de 75'te gezinirken benimkilerin 80-85'te gezinmesi canımı sıkıyor. Biliyorum, farklı oyunlar ama yine de söylemek istedim. Sizden beklentim bu değerler normal midir? Eğer değilse ne gibi ayarlar yapabilirim belki bir şeyleri yapmayı unutmuşumdur. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim. (DLSS kapalı)

resim_2022-09-25_043816225.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı biraz fazla ısınmış sanki, cihazın altını hava alacak şekilde yukseltin veya soğutucu ile kullanip deneyin bir de.

Ekran kartı biraz fazla ısınmış sanki, cihazın altını hava alacak şekilde yukseltin veya soğutucu ile kullanip deneyin bir de.
Bir de RDR 2 oyununda denedim (Ultra) değerleri ve görseldeki gibi bir sıcaklık değerleri oluştu. Ama şöyle garip bir durum var oyunun Online kısmına girdiğimde 60 derece GPU sıcaklığı ve yine o sıcaklık değerlerinde CPU sıcaklığı vardı ancak 3-5 dakika civarı oynayınca sıcaklık değerleri resimdeki gibi oluyor GPU 83'lerde takılıyor CPU 78 77 falan ben çözemedim. Sizin dediğiniz yöntemi deneyemiyorum şu an ama sizce bir etkisi olur mu gözle görülecek seviyede ya da bana yapmamı önerdiğiniz herhangi bir ayar var mıdır sıcaklık düşürecek? Ya da bilgisayar mı arızalı yardımcı olabilir misiniz çünkü bu bilgisayara sahip insanların RDR 2 videosunu izledim 75'e 75 derecede oynuyorlardı. Sorun bilgisayarımda mı acaba?

Dosya Ekleri

• resim_2022-09-25_111036228.png
    resim_2022-09-25_111036228.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 58
Yapılan testler genelde daha soguk ortamlarda 21 derece oda sıcaklıgı gibi vs kosullarda yapılıyor, sizin orası sıcaksa onunda etkisi olabilir. Dediğim şeyin etkisi olur dediğim şekilde yukseltip timespy testi yapın, Steam'den demo surumunu indirerek) oyunlarda da o şekilde deneyin düşer, bir de bu Control Center'dan Dynamic Boost'un 15wye cekilmemiş hali mi?

Yapılan testler genelde daha soguk ortamlarda 21 derece oda sıcaklıgı gibi vs kosullarda yapılıyor, sizin orası sıcaksa onunda etkisi olabilir. Dediğim şeyin etkisi olur dediğim şekilde yukseltip timespy testi yapın, Steam'den demo surumunu indirerek) oyunlarda da o şekilde deneyin düşer, bir de bu Control Center'dan Dynamic Boost'un 15wye cekilmemiş hali mi?

Dynamic Boost nedir ve nasıl 15W ye çekebilirim ne işe yarar sıcaklık düşürmek için mi?

Dynamic Boost nedir ve nasıl 15W ye çekebilirim ne işe yarar sıcaklık düşürmek için mi?

Hayır cihaz geldiğinde dB +5 olur genelde, bu baglamda cihaz en fazla 120W çalısır normalde kart 130W iken, aksine sıcaklık arttırır. Control Center'dan yapılıyor.

Hayır cihaz geldiğinde dB +5 olur genelde, bu baglamda cihaz en fazla 120W çalısır normalde kart 130W iken, aksine sıcaklık arttırır. Control Center'dan yapılıyor.

dB +5 teymiş +15'e çektim sıcaklık değerlerini kontrol edeceğim ancak sizce bilgisayarım normal mi yani sıcaklık değerleri konusunda arızalı mı yoksa sadece yükseklikten dolayı mı bu sorun. Bakın cidden bu konuda çok takıntılı birisiyim ve bu laptopun beni 4-5 yıl kadar götürmesi lazım bu yüzden laptopumda herhangi bir sorun varsa söylerseniz bende değiştirebilirim ya da herhangi bir şey yapmam gerekirse yaparım. Laptopum normal mi?

Açık söylemek gerekirse GPU sıcaklığı bana fazla geldi diğer kullanıcıların testlerınden vs ziyade, biraz daha kullanıp anlamak lazım arızalı oldugunu sanmıyorum.

Açık söylemek gerekirse GPU sıcaklığı bana fazla geldi diğer kullanıcıların testlerınden vs ziyade, biraz daha kullanıp anlamak lazım arızalı oldugunu sanmıyorum.

DB'yi +5'ten +15'e çektim ve sıcaklık değerleri düştü mü anlayamadım. GPU 81 CPU 75 derecedeydi. GPU sıcaklığını düşürmem için yapmam gereken şeyleri bana tam olarak anlatırsanız ben de sıcaklığı düşürebilirim.

Aynı cihazı bir senedir kullanıyorum. Bu cihaz için normal.

Kardeşim rica etsem senin bilgisayarının sıcaklık değerlerinin hangi oyunlarda hangi ayarlarda kaç derece olduğunu söyleyebilir misin? Bir de soğutucu vb kullanıyor musun yerden yüksek mi? Eğer sıcaklık değerlerin benimkilerden düşükse yardımcı olabilir misin?

Geri
Yukarı