Monster Tulpar T7 v20.5 aldıktan sonra yapılacaklar nedir?

Playboi

Hectopat
Yer
Detroit
Daha fazla  
Öncelikle uzun bir süredir araştırıyorum. Önce Acer almaya karar vermiştim ama sırf panel büyüklüğü ve sRGB farkından dolayı Monster Tulpar aldım.
Window 11 Pro mu Home mu kurayım?
Biraz ilginç olabilir ama ilk laptopu açacağım kurulum yapacağım zaman prize takayım mı?
Hangi testleri nasıl yapacağım? Ölü piksel, ghosting öncelik.
Ve başka aklınıza gelen ne varsa. Henüz işletim sistemi bile kurmadım.

Ayrıyeten karar sürecinde yardımcı olduğu için @Artoria Pendragon ve @Astiva hocalarıma da teşekkür ederim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum yaparken elbette ki prize takmanızı istiyor zaten istemese de takın şarjı bitebilir sorun çıkar.
Win 11 home ile pro arasında da pek fark yok, isterseniz pro kurabilirsiniz.
Tuşlara basabileceğiniz bir siteden klavye testi de yapın : Keyboard Test-Free Online Keyboard Tester veya Keyboard Ghosting Interactive Demonstration | Applied Sciences | Microsoft
Ardından IPS ekranlarda çıkan sorunlara karşılık bu testi yapın Backlight Bleed Test (IPS ekran sanırım Monster modeliniz, çok çıkmadığı sürece IPS'te normal.
SSD/HDD hızını ölçün CrystalDiskMark (farklılık çıkarsa sorun)
GPU Stress Testi yapın FurMark Homepage
İşlemcinizi de ölçün Download MAXON Cinebench R20
Aklıma gelen başka bir test yok.

Kurulum yaparken elbette ki prize takmanızı istiyor zaten istemese de takın şarjı bitebilir sorun çıkar.
Windows 11 Home ile Pro arasında da pek fark yok, isterseniz Pro kurabilirsiniz.
Tuşlara basabileceğiniz bir siteden klavye testi de yapın: Keyboard Test-Free Online Keyboard Tester veya Keyboard Ghosting Interactive Demonstration | Applied Sciences | Microsoft
Ardından IPS ekranlarda çıkan sorunlara karşılık bu testi yapın Backlight Bleed Test (IPS ekran sanırım Monster modeliniz, çok çıkmadığı sürece IPS'te normal.
SSD/HDD hızını ölçün CrystalDiskMark (farklılık çıkarsa sorun)
GPU Stress Testi yapın FurMark Homepage
İşlemcinizi de ölçün Download MAXON Cinebench R20
Aklıma gelen başka bir test yok.

Hocam peki Pro ile Home arasında oyunlarda FPS farkı var mıdır? Kimisi Pro bilgisayarı yoruyor diyor da emin olamadım.

Geri
Yukarı