Monster Tulpar T7 v21.2.1 Type-C kullanınca sistem yavaşlıyor

bmpoed18

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Bilgisayarıma Type-C portu üzerinden herhangi bir aygıt bağladığımda anlam veremediğim durumlar meydana geliyor. Cihaz normalde yük altındayken Turbo modda 90 derecenin üzerine çıkmıyor, limitli. Type-C bağlı değil iken normal şekilde hızlanan ve yavaşlayan fanlar, ilginç olarak Type-C ile herhangi bir cihaz bağladığımda, laptop yük altındayken fanları normalin altında çalışmaya başlıyor, yavaşlıyor. Bu durumu GTA V oynarken test ettim, yarım saat oynadıktan sonra normal şekilde hızlı dönen fanlar Type-C taktığımda yavaşladı, çıkardığımda tekrar hızlandı.

Ek olarak anlık sıçramalar meydana gelmeye başlıyor ve 97-98 dereceleri görüyor yük altındayken fakat Type-C bağlı değilken böyle bir durum yok, 90 sabit. Amacım sıcaklıkları düşürmek değil, portta hataya sebep olan durumu bulup sorunu çözmek. Böyle bir durumla karşılaşan biri oldu mu? Olduysa nasıl çözdü?

Not: Cihazda Thunderbolt 3 desteği bulunmaktadır.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim yapabileceğim bir şey ise kendim düzeltmeyi tercih ederim vakit sorunundan dolayı, BIOS güncellemesi var ise yüklemem durumunda sorunun çözüleceğini düşünür müsünüz? Veya teknik servis ne yapacak da halledecek?

Hocam benim yapabileceğim bir şey ise kendim düzeltmeyi tercih ederim vakit sorunundan dolayı, BIOS güncellemesi var ise yüklemem durumunda sorunun çözüleceğini düşünür müsünüz? Veya teknik servis ne yapacak da halledecek?
Elinizde devre şematiği yok, dolayısı ile çözemezsiniz. Servise gönderin.

Geri
Yukarı