Monster Tulpar T7 v21.7 ekranını kapatmışken çok ısınmış

mustafa31232

Kilopat
Daha fazla  
Selam dostlar bilmediğim nedenden ötürü bilgisayarımın ekranını kapattığım zamanda yaklaşık 20-25 dakika geçti ve ekranı kaldırdığım zaman bilgisayara dokundum ve ciddiyim çok ciddi düzeyde ısınmıştı. Tahminimce işlemci 100 dereceye dayandı çünkü ekranı kaldırdığım gibi fanlar delirmiş gibi son sürat dönmeye başladı ve bilgisayar kendini kapattı.

İkinci olarak bilgisayarımın işlemcisi boşta kullanılmıyor %5-10 arası gidiyor lakin işlemcim 65-70 derece aralarında geziniyor. Bilgisayarımı alalı 1ay oldu ve böyle şeyler yaşamaya başladım. İlk zamanlarda boşta 55-60 civarlarında dolaşırken şimdi 70 dereceyi görüyor ve GTA 5'de önceden işlemcim 80-85 iken şimdi 95'lere dayandı. Bunun sebebi sizce ne olabilir?

Bilgisayarım Monster Tulpar T7 v21.7
i7 11800h.
RTX 3060.
16 GB RAM falan var.

Fark ettiysen 1 ay önce ilk aldığında bu sorunlar yokmuş.
Selam dostlar bilmediğim nedenden ötürü bilgisayarımın ekranını kapattığım zamanda yaklaşık 20-25 dakika geçti ve ekranı kaldırdığım zaman bilgisayara dokundum ve ciddiyim çok ciddi düzeyde ısınmıştı. Tahminimce işlemci 100 dereceye dayandı çünkü ekranı kaldırdığım gibi fanlar delirmiş gibi son sürat dönmeye başladı ve bilgisayar kendini kapattı.

İkinci olarak bilgisayarımın işlemcisi boşta kullanılmıyor %5-10 arası gidiyor lakin işlemcim 65-70 derece aralarında geziniyor. Bilgisayarımı alalı 1ay oldu ve böyle şeyler yaşamaya başladım. İlk zamanlarda boşta 55-60 civarlarında dolaşırken şimdi 70 dereceyi görüyor ve GTA 5'de önceden işlemcim 80-85 iken şimdi 95'lere dayandı. Bunun sebebi sizce ne olabilir?

i7 11800h.
RTX 3060.
16 GB RAM falan var.

Laptop soğutucusu var mı? Masanın üstüne koyup mu kullanıyorsun? Daha önceden kullandığın alan ile şu an kullandığın alan arasında fark var mı?

i7 11800h.
RTX 3060.
16 GB RAM falan var.
en yakın zamanda yumurtada pişer Buna sen soğutucu al güçlü laptop fanı

Dostlar soğutucı olsun/olmasın değil konumuz benim bilgisayarım sebebini bilmediğim şekilde çok ısınıyor lütfen konu dışına çıkmayalım.
Eğer masaya direkt temas ediyorsa, arada hava almasını sağlayacak bir boşluk yoksa,veya fan gibi delikli bir şey, normaldir. Amacım bunu öğrenmekti.

Eğer masaya direkt temas ediyorsa, arada hava almasını sağlayacak bir boşluk yoksa,veya fan gibi delikli bir şey, normaldir. Amacım bunu öğrenmekti.
Ya işte Herhangi bir konum değişikliği yoktu önceden oyunda 85 derece olan işlemcim 95 leri görüyor.
Önceden boşta 55 derece olan işlemcim 65 ve üzerlerine çıkıyor ve bu değişimin nedenini anlamış değilim
Yani konudan sapmayın derken benim soğutucu gayet iyi soğutan bir soğutucu lakin çözüm bulamıyorum önceden pek ısınmayan bilgisayar şimdi neden ısınıyor diye.

Geri
Yukarı