Monster Tulpar T7 v22.2 nasıl?

Hocam ben işlemci okumayı bilmiyorum biraz bilgi bilgi verir misiniz? Bir de 30k civarları bir bütçem var. Fiyat performans olarak ne almalıyım.

12500h coklu cekirdekte yani render vs işlerde çok daha performanslı hocam.

Acerin panel kalitesi 3d tasarım için uygun olmayabilir. Kullandığınız programlar nelerdir? Adobe RGB gibi değerlere ihtiyacınız var mı?

blender kullanıyorum o konular hakkında bilgim yok malesef
blender kullanıyorsanız render tarafında işlemciden çok GPU'dan render almak daha hızlı sonuçlar verir. Bu yüzden işlemciden çok ekran kartına odaklanmanız daha mantıklı olur. Örnek bir video. Bu yüzden v20.4 öneririm. (17.3 inç avantajı da bulunmakta ayrıca panel kalitesi de iyidir.)

Blender kullanıyorsanız render tarafında işlemciden çok GPU'dan render almak daha hızlı sonuçlar verir. Bu yüzden işlemciden çok ekran kartına odaklanmanız daha mantıklı olur. Örnek bir video. Bu yüzden v20.4 öneririm. (17.3 inç avantajı da bulunmakta ayrıca panel kalitesi de iyidir.)

Hocam PC'den ayrı olarak RTX 3060 ekran kartı nasıl laptoplar için? Render süresi ve oyun performansı nasıl olur?

Uzun uzun yazmak yerine kafanızda fikir oluşturması için şu sayfanın sonunda ki oyun testlerine bakmanız yeterli. Aldığınız cihaza göre verdiğim linkten daha yüksek ya da daha düşük performans alırsınız. Bunu belirleyen en önemli etken rtx3060 olan cihazın kaç watt olduğu ve mux switch var mı yok mu sorusudur. Sizin bakacağınız rtx3060 max-p (130-140W) ve mux switch olmalı. Kısaca böyle açıklayabilirim. Ayrıca şu video'yu da mutlaka inceleyin. Bu cihazda rtx3070 var mesela. (max-p 140W) Blender testi de bulunmakta zaten. rtx3060 rtx3070'in bir alt modelidir.

Geri
Yukarı