Monster Tulpar T7 v25.1 laptop boştayken donuyor

ANKARALI BELA

Kilopat
Yer
Köy
Daha fazla  
Meslek
Çoban
Şu cihazla ilgili kaçıncı teknik konum bilmiyorum ama bu sefer de boştayken, ekran kapandığında donuyor. Mecbur düğmeden kapatıp açıyorum. Neden kaynaklı olabilir? RAM testi yapmaya gerek var mı?

Bu konuyu oluşturduktan sonra iki dakika içeri gittim geldim yine donmuş.

Son düzenleme:
Windows 11 kullanıyorum. En son İntel'in ekran kartı sürücüsü vardı sanki ondan sonra olmaya başladı.
Sevgili hocam bende Windows 10 pro mevcut sürücüleri Monster'ın verdiği flash bellek üzerinden yükledim. Başka bir arkadaşımda Windows 11 yüklemişti fakat oyun performansı düşük olduğu için Windows 10'a döndü. Bana göre Windows 11 daha stabilite sağlamadı tam olarak eğer sizin için problem olmayacaksa bilgisayarınızı Windows 10'la belirli bir süre kullanmanızı tavsiye ederim. Orada da aynı sorunlar devam ediyorsa yol yakınken servise göndermek mantıklı olur.

Sevgili hocam bende Windows 10 pro mevcut sürücüleri Monster'ın verdiği flash bellek üzerinden yükledim. Başka bir arkadaşımda Windows 11 yüklemişti fakat oyun performansı düşük olduğu için Windows 10'a döndü. Bana göre Windows 11 daha stabilite sağlamadı tam olarak eğer sizin için problem olmayacaksa bilgisayarınızı Windows 10'la belirli bir süre kullanmanızı tavsiye ederim. Orada da aynı sorunlar devam ediyorsa yol yakınken servise göndermek mantıklı olur.
Ben niyeyse Windows 11'e aşırı ısındım Windows 10'a pek dönmek istemiyorum. Birkaç Windows güncellemesi daha bekleyeceğim. Eğer problem devam ederse servisle iletişime geçerim ama belki burada bi çözüm bulabiliriz.

Bende ayni modeli Win11 ile kullanıyorum da bu sorunu yaşamadım. Nvdia ekran kartın sessiz mod da olabilir mi? Birde Monsterin verdiği panelden performans moduna alıp denemeler yapabilir misin?

Geri
Yukarı