Monster Tulpar T7 v25.1 laptop boştayken donuyor

ANKARALI BELA

Kilopat
Yer
Köy
Daha fazla  
Meslek
Çoban
Şu cihazla ilgili kaçıncı teknik konum bilmiyorum ama bu sefer de boştayken, ekran kapandığında donuyor. Mecbur düğmeden kapatıp açıyorum. Neden kaynaklı olabilir? RAM testi yapmaya gerek var mı?

Bu konuyu oluşturduktan sonra iki dakika içeri gittim geldim yine donmuş.

Son düzenleme:
Tamamdır, sorunu öğrenirseniz buraya da yazarsanız sevinirim. Merak ettim çünkü :D.
Öncelikle cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. Şu an yeni bilgisayarımdan yazıyorum. Bilgisayarı direkt olarak yenilemişler. "Sorun nedir?" diye sorduğumda kuvvetle muhtemel marka itibarıyla ilgili olumsuz yorum yapmayım diye malumat vermediler. Sadece "Pek fazla bakmadılar/bakmazlar, bir sorun olduğunda direkt değiştirirler." dediler. Windows kurulum ve sürücüleri ne olur olmaz diye orada yükledim şu an bilgisayara düzeni oturtmaya çalışıyorum.

Öncelikle cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. Şu an yeni bilgisayarımdan yazıyorum. Bilgisayarı direkt olarak yenilemişler. "Sorun nedir?" diye sorduğumda kuvvetle muhtemel marka itibarıyla ilgili olumsuz yorum yapmayım diye malumat vermediler. Sadece "Pek fazla bakmadılar/bakmazlar, bir sorun olduğunda direkt değiştirirler." dediler. Windows kurulum ve sürücüleri ne olur olmaz diye orada yükledim şu an bilgisayara düzeni oturtmaya çalışıyorum.
Umuyorum ki sorununuz geçmiştir. Cihaz kesinlikle ismi gibi monster hayrını görün.

Anladım hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Yeni cihazınızı iyi/hayırlı günlerde kullanmanız dileğiyle.

Arkadaşlar merhabalar konuya bi güncelleme yapmak istiyorum. Yeni bilgisayara güçlü bir oyun kurup test etme fırsatım olmadı ama League of Legends oynarken orta ayarlarda 70-180 FPS alıyordum bu da biraz işkillendirdi. Bugün RAM testi, sıcaklık testi, SSD testi gibi testler yaptım. Sıcaklık testinde beni düşündüren sonuçlar çıktı; Boştayken bu şekilde
Ekran görüntüsü 2022-01-24 152912.png

yük altındayken
stabilitytest.png

bu da sadece CPU stres testi
stabilitytestAAA.png

Ben bu değerlerin normal olduğunu düşünmüyorum, sizce neyden kaynaklı olabilir, servise bakıma mı göndermeliyim?

Arkadaşlar merhabalar konuya bi güncelleme yapmak istiyorum. Yeni bilgisayara güçlü bir oyun kurup test etme fırsatım olmadı ama League of Legends oynarken orta ayarlarda 70-180 FPS alıyordum bu da biraz işkillendirdi. Bugün RAM testi, sıcaklık testi, SSD testi gibi testler yaptım. Sıcaklık testinde beni düşündüren sonuçlar çıktı; Boştayken bu şekilde
Eki Görüntüle 1281017

yük altındaykenEki Görüntüle 1281022

Eki Görüntüle 1281023

Ben bu değerlerin normal olduğunu düşünmüyorum, sizce neyden kaynaklı olabilir, servise bakıma mı göndermeliyim?
dGPU açık değilse normal fps ler.
EDİT: Time Spy testi sonucunu atarsanız yardımcı olabilirim yukarıda attığınız benchmarka hakim değilim açıkçası

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1281017

yük altındaykenEki Görüntüle 1281022

Eki Görüntüle 1281023

Bence normal degerler.

Geri
Yukarı