Monster Tulpar T7 v25.1 laptop boştayken donuyor

ANKARALI BELA

Kilopat
Yer
Köy
Daha fazla  
Meslek
Çoban
Şu cihazla ilgili kaçıncı teknik konum bilmiyorum ama bu sefer de boştayken, ekran kapandığında donuyor. Mecbur düğmeden kapatıp açıyorum. Neden kaynaklı olabilir? RAM testi yapmaya gerek var mı?

Bu konuyu oluşturduktan sonra iki dakika içeri gittim geldim yine donmuş.

Son düzenleme:
Feature Manager'imda öyle bir seçenek yok. Sadece 4 farklı mod ve batarya kalibrasyonu var.
Future Manager'i güncelledikten sonra Ayrık Grafik Moduna alın hocam sonrasında CMD'yi yönetici olarak çalıştırdıktan sonra powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61 bu kodu yapıştırıp enter'a basın sonrasında güç seçeneklerinden Nihai Performansı seçip testi birdaha yapın sonucu paylaşın bizimle.

Biosa gerek yok hocam future manager dan ayrık grafik modunu seçin
Benim testimde mshybrid modunda idi onunla pek ilgisi yok.
Hocam güncelleme gelmişti oradan güncelleyin. Sonra yeniden başlatın msi hybrid modu var onu aktif hale getirin.
Feature Menager'den ayrık grafik modunu seçtim ve CPU skoru 7204'ten 8376'ya GPU skoru da 8761 olarak belirlendi.
En son @221B Bakerstreet hocamın dediklerini de yaptım GPU 8930, CPU 8610 skor verdi ama işlemci sıcaklığı bir önceki teste göre daha 3-6 derece arasında arttı.

Söylediklerinizi yaptıktan sonra LoL'de 100FPS'e yakın artış oldu.

Son düzenleme:
Şöyle ki her işlemci aynı voltajda aynı değere çıkmıyor. Bu yüzden sıcaklığı oldukça minimize edip öyle testi başlatmak için söyledim. Sizin bilgisayarınız belki 90 görmez ama bu arkadaşın 90 üstüdür hep.

Hocam biliyorum bunu ancak %20'den fazla da fark vermez yani bu.

Geri
Yukarı