Monster Tulpar T7 v25.1 termal macun önerisi

Honeywel ptm 7950 termal pad öneririm. Aynı modeki kullanıyorum 1 yıldır. Honeywel kullanana kadar işlemci sıcaklığını düşüremedim.
Usta sen telegram grubunda da vardın değil mi xD. Hocam bana TR içi hızlı alabileceğim bir şeyler lazım ya. Şu attığım macunun değerleri güzel duruyor.

Hocam aldığın yerin linkini atar mısın? Bir de şey sorcam bu ürünü sadece cpu ve gpu üstüne uygulayabilirim değil mi? VRAMler için yine macun lazım olur mu?

Hocam aldığın yerin linkini atar mısın? Bir de şey soracağım bu ürünü sadece CPU ve GPU üstüne uygulayabilirim değil mi? VRAM'ler için yine macun lazım olur mu?

Link: Honeywell 7950 phase change thermal pad laptop phase change silicone grease cpu thermal paste pad patch material

VRAM'lara normal macun değil farklı bir silikon macun kullanmışlar. K5 Pro adlı macunun kullanılabileceğini duydum. Ama kendim hiç değiştirmedim.

Konu üzerinden bir ay geçmiş ama benim bir sorunum var. Daha dün termal macun değiştirdim ama sıcaklıklar normal bile kalmadı aksine arttı. Gerçi bu problemin termal macunumun 4 yıldır kutu içinde beklemesi olarak düşündüğümden ve ucuz yollu olması açısından Teknobiyotik üzerinden MX-4 sipariş verdim. Kasanın içinde bir de VRAM'ler üzerinde beyaz yapışkan bir pad var. Bu padlari değiştirmeme gere var mı yoksa direk yeni macun sürüp kapatacağım laptopu tekrardan. Kullandığım termal macun Dark Freezer X124'ün kutusundan çıkan bir macundu öğrenebildiğim kadarıyla 5W ısı iletimi var. MX-4 ise 8.5 görünüyor bir fark olur diye umut ediyorum. Macun değişmeden önce maksimum fan ayarında 80 dereceyi geçmiyordu. Dark macunu sürdüm 85 altına inemedim. MX-4 çarem olacak diye umut ediyorum bakalım.

Şu yeni yayılmaya başlayan Maxtor CTG8E termal macuna bir bakın. 12.8W değer sunuyor ve bedavadan biraz pahalı fiyata sahip. Onun haricinde üstüne macun tanımadığım MX4 olabilir. Veya yeni MX5 var onu deneyin.

Geri
Yukarı