Monster Tulpar V21.8 vs MSI GP76 Leopard

MSI satın alacağım. Laptop özellikleride şunlar yazıyor kısaca;

MSI GP76 Leopard 11UG-406XKR​

23 650 000 сум ( без ндс )
17.3″ Full HD IPS 144Hz/
Intel® Core™ i7-11800H /
16 GB DDR4 / 512 SSD M2./
NVIDIA® GeForce® RTX 3070 8GB/

Burada 144 Hz yazmışta. MSI kendi sitesinde 11UG modeli için aşağıdaki seçenekler var. Bir yanlışlık yoktur umarım.

17.3" FHD (1920x1080), 240Hz, IPS-Level
17.3" QHD (2560x1440), 165Hz, IPS-Level

Satıcıya sormayada korkuyorum fiyatı arttırmasın diye doğrusu belki bunlardır. :) Veyahut seri numarasını yanlış yazmış. Neyse haftaya dönmeden satın alacağım inşaallah sıkıntı çıkmaz.

MSI satın alacağım. Laptop özellikleride şunlar yazıyor kısaca;

MSI GP76 Leopard 11UG-406XKR​

23 650 000 сум ( без ндс )
17.3″ Full HD IPS 144Hz/
Intel® Core™ i7-11800H /
16 GB DDR4 / 512 SSD M2./
NVIDIA® GeForce® RTX 3070 8GB/

Burada 144 Hz yazmışta. MSI kendi sitesinde 11UG modeli için aşağıdaki seçenekler var. Bir yanlışlık yoktur umarım.

17.3" FHD (1920x1080), 240Hz, IPS-Level
17.3" QHD (2560x1440), 165Hz, IPS-Level

Satıcıya sormayada korkuyorum fiyatı arttırmasın diye doğrusu belki bunlardır. :) Veyahut seri numarasını yanlış yazmış. Neyse haftaya dönmeden satın alacağım inşaallah sıkıntı çıkmaz.
Hocam satın aldınız mı ürünü? Şu an ben de tulpar v21.8 ve msi ge76 arasında kaldım. Malumunuz, dünden bugüne 23.600'dan 28.300'e çıkınca monster ucuz olma özelliğini kaybetti. Satın aldıysanız tecrübelerinizden biraz bahseder misiniz? Sizi msi seçmeye teşvik eden ne oldu? Ayrıca neden herkes v21.8'i bu kadar kötülemiş onu da anlamadım, sebebini bilen yazabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

Hocam satın aldınız mı ürünü? Şu an ben de Tulpar v21.8 ve MSI GE76 arasında kaldım. Malumunuz, dünden bugüne 23.600'dan 28.300'e çıkınca Monster ucuz olma özelliğini kaybetti. Satın aldıysanız tecrübelerinizden biraz bahseder misiniz? Sizi MSI seçmeye teşvik eden ne oldu? Ayrıca neden herkes v21.8'i bu kadar kötülemiş onu da anlamadım, sebebini bilen yazabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

Monsterlarada ısınma sorunu var. Isınmanın en az olduğu cihazlardan biri MSI o yüzden Monster kötüleniyor.

Hocam satın aldınız mı ürünü? Şu an ben de Tulpar v21.8 ve MSI GE76 arasında kaldım. Malumunuz, dünden bugüne 23.600'dan 28.300'e çıkınca Monster ucuz olma özelliğini kaybetti. Satın aldıysanız tecrübelerinizden biraz bahseder misiniz? Sizi MSI seçmeye teşvik eden ne oldu? Ayrıca neden herkes v21.8'i bu kadar kötülemiş onu da anlamadım, sebebini bilen yazabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

Ben Özbekistan'dan 2200 dolara MSI satın aldım ve iyi ki almışım diyorum. Tek M.2 SSD vardı. (3000/2000 okuma yazma değerlerinde). 2. GEN4 slota Samsung 7000/5000 MB okuma yazma değeri olan NVMe M.2 SSD taktım. Çok güzel oldu.

+MUX Switch bulunmakta. Bayağı güzel bir özellik. GPU'dan gelen görüntüyü direk ekrana yönlendiriliyor.
+Ekran kartı 140W piyasadaki en yüksek değer sanırım.
+Okuma yazma hızları çok iyi.
+Güncel tüm oyunlarda +120 FPS ortalama görüntü veriyor. Drop yaşamadım hiç. (MUX Switch kapalıyken) (Ekran 1080p, 144Hz)
+Ayrıca bu oyunları oynarken fanlar deli gibi dönmüyor. Buna bağlı ısınma oluşuyor ama klavye tarafında değil, sadece üst kısımda. İstersen fanları Turbo modunda çalıştırıp ısınmayı bayağı bir engellersin. (Isınma aşırı derecede değil, laptop için normal düzeyde)
+Klavye zaten SteelSeries hem kalitesi hem aydınlatması ayrıca çok güzel. SteelSeries programını yüklersen oyunları otomatik algılayıp ona göre klavye efeklerini değiştiriyor. Her tuş tek tek aydınlatması değişebiliyor. Makro atayabiliyorsun.
+MSI arayüz programı da çok iyi tasarlanmış. İçinde bazı ayarları hızlıca yapabiliyorsun.
+Bulunduğun yerde birden fazla ağ kullanabiliyorsan. Otomatik olarak seni en hızlı bağlantıya yönlendiriyor. Yani 2 farklı hat var. Sen X bağlantısı ile internette gezinirken sağ köşede bildirim geliyor "Y bağlantısı bundan %45 daha iyi istersen ona geç" diye ya da bunu otomatik geç dersen bildirim gelmeden otomatik o ağa geçiş yapıyor hissettirmeden) Benim için bu da çok önemli bulunduğum yerde 4 farklı internet hattı var ve bazı zamanlar bazıları yoğun oluyor, otomatikman diğer hızlı hatta geçiyor. (Herkese lazım olmaz tabii ki evlerde genelde 1 hat oluyor.)

+- Ses kalitesi olarak; ses yüksek ama bas-tiz ayarı yapman çok fark etmiyor. Bu konuda nötr bir yorum yapabilirim. (Ya da bana öyle geliyor. MacBook Pro'nun hoparlörleri bayağı muhteşem o etkiliyor olabilir beni.)

-Fanlar Turbo modunda bayağı ses yapıyor. (kulaklık kullanırsan duymazsın.)
-Type-C kablo girişi yok. (En büyük eksik bu bence.)
-Bayağı ağır, yaklaşık 3 kg ağırlığı var ve bunu hissettiriyor ama oyun için aldığım için bunu göze aldım.

Arkadaşlar geçen hafta yurt dışından laptop seçimi diye konu açmıştım. Orada birkaç laptop göstermiştim. Onlardan fiyat performans olarak MSI GP76 Leopard hoşuma gitti. Şimdi fiyat ve özellik bakımından Monster'in Tulpar V21.8 modeli kafamı karıştırıyor. Sizce hangisi daha iyi özellikleri aşağıdaki gibi. Monster özellik bakımından çok iyi ama MSI kalite olarak daha bir mantıklı geliyor.

MSI için buradaki fiyat 2200 USD, Monster ise 2700 USD'ye geliyor Türk Lirasını dolara çevirince.

MSI GP76 Leopard
  • RTX3070, 11. nesil i7 işlemci
  • 144 Hz Full HD yansımasız ekran
  • Standart bağlantı portları.

Monster Tulpar V21.8
  • RTX 3070, 11. nesil i7 işlemci
  • 165 Hz QHD yansımasız ekran
  • Standart bağlantı portları yanı sıra Tunderbolt 4.0
hocam msi almak daha mantıklı geliyor
Monsterlarada ısınma sorunu var. Isınmanın en az olduğu cihazlardan biri MSI o yüzden Monster kötüleniyor.
hocam max 80 derece görüyorum herkes bir ısınma diyor ama ortada ısınma yok casper asus değil bu ısınma yapsın

Geri
Yukarı