Monster Tulpar v4.1 GTX 970M Oyun Performansı

Berkay Yılmaz

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Benim 2 sorum var.

Birincisi oyun dizüstü almak istiyorum. Monster Tulpar v4.1 modeli. Aynı konfigrasyona sahipler MSI GS60 2QE Ghost Pro ile ekran kartı ve işlemci olarak. Bu bilgisayarlarda acaba tüm oyunlarda aynı FPS değerleri mi olur?

Mesela internette bir sitede Call of Duty Advanced Warfare'de 70-80 FPS gördüm Ultra'da. Aynı konfigrasyona ait her bilgisayarda aynı değerler alınır mı?

İkincisi 3600 liraya geliyor Monster 970M var. 1000 lira daha verip 980M'li modeli almaya değer mi? Yoksa 970M'e üstüne 2*128 SSD taktırmak daha mı mantıklı olur? Ben 2 sene çoğu oyunu ultra sonraki 2-3 sene de çoğu oyunu high medium bazı istisna çok güçlü oyunları medium da oynamak istiyorum. 970M bunu sağlar mı? Yoksa 980M mi gerekir.

Tabiki bir de Monster tulpar T5 v4.1 önerir misiniz dediğim istekler için? İnceleme de gelecek mi merak ediyorum. :) Çok uzun oldu biliyorum ama hiçbir yerde aradığım cevabı bulamadım. Size sormak istedim. Ali abi Recep abi ya da yine bilgisi olan arkadaşlarım cevaplarsanız çok sevinirim. Ayrıca ayrıntılı incelemeler için çok teşekkürler. @Ali Güngör @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Mushkin SSD kullanır ki bu en iyisidir öncelikle. 970M tercih et hiç gerek yok 980M modeline. Önemli olan bunu araştırıp kendin karar vermen ve gönül rahatlığınla alman. Bu sitede moderatörler monster tavsiye etmez. Bir kaç konuya göz atarsan görürsün. SSD de biraz lükstür ama verecek para varsa alınacak ilk parçadır. Güle güle kullan.

Sizlik birşey yok zaten. Kimse saldırmıyor tabiki de herkes elinden geldigince bilgilendirmeye çalışıyor.

Ya işte benim merak ettiğim şu. Şimdi internette aynı ekran kartına sahip msi bilgisayar advanced warfare de 70-80 fps alıyorsa ben de de aynı ekran Kartı varsa aynı sahnede 70-80 fps alır mıyım? Yani iki farklı bilgisayarın bileşenleri aynı ise alınan fpsler de aynı mı olur yoksa değişiklik olabilir mi? Bir de dediğim istekleri 5 senelik oyun performansını verir mi? Saygılar

Grafik islemciye bakarak direk Monster onerenler ile doludur bu kategori, bundan emin olabilirsin.

Grafik islemcinin performansini sadece icindeki GPU ve guncellik belirlemez. Kucuk bir dikdortgen altindasin ya, var mi otesi? Ekran karti degil ki bu 3 fani olsun, yanindakilere gerek duymasin.

Ama laptop arkadasim bu, kucucuk dikdortgen bir kutu. Kasa kalitesi, icerisinde bulunan malzeme kalitesi, isi borulari ve fanlarin kalitesi, sogutma sisteminin kalitesi ve bununla birlikte gelen sogutma teknolojileri bu grafik islemcinin performansini ve uzun omurlulugunu belirler.

Yoksa MSI ve ASUS gibi firmalar saf mi da 2500TL'ye GTX860M koymayi akil etmesin? Neden en ucuz MSI GTX970M modeli 4500-5000TL arasinda?
Sadece grafik islemciye yogunlasmiyorlar cunku. Grafik islemcinin performansini ve uzun omurlulugunu belirleyecek diger malzemeleri de en kaliteli sekilde secip, sogutma ve performans acisindan "seni uzmeyecek" yolda gidiyorlar.

İste tum fark bu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı