Monster v17.2 ekran kartı nasıl tam güçte kullanılır?

Darkside008

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba v17.2 ekran kartını nasıl 85W alabiliyorsunuz Valorant ve GTA denedim 60-63W alabiliyorum.
Control Center performans modunda.
NVIDIA Denetim Masası yüksek performans ve Max güç açık.

Merhaba v17.2 ekran kartını nasıl 85W alabiliyorsunuz Valorant ve GTA denedim 60-63W alabiliyorum.
Control Center performans modunda.
NVIDIA Denetim Masası yüksek performans ve Max güç açık.

Hiçbir zaman alamıyorsun. NVIDIA ayarlarının en ufak yararı yoktur. Ekran kartı BIOS'unda target 60W limit 85W olarak ayarlanmış fakat kullandığımdan beridir 85W görmedim. Diğer markalarda durum böyle değil. Monster'ın ederi budur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun performans sorununu BIOS güncellemesi ile çözüyorsunuz anladığım kadarıyla da BIOS güncellemeleri genelde çoğu Throttle sorununu çözmez. Throttle sorunlarını ThrottleStop gibi programlarla daha iyi bir şekilde çözersiniz. Genel olarak BIOS güncellemelerine karşıyım özellikle laptoplarda.

@491279 siz nasıl 85w gördünüz
Ekran kartı ısındığından dolayı gücünü kısıyor
Oyunun ilk dakikalarında ekran kartı max sıcaklığı olan 86 dereceye ulaşmadığı için tam güçte çalışıyor
86 dereceye ulaştığı zaman gücünü kısıyor ve 60w civarı çekiyor bendeki durum böyle.
Laptopun performans sorununu BIOS güncellemesi ile çözüyorsunuz anladığım kadarıyla da BIOS güncellemeleri genelde çoğu Throttle sorununu çözmez. Throttle sorunlarını ThrottleStop gibi programlarla daha iyi bir şekilde çözersiniz. Genel olarak BIOS güncellemelerine karşıyım özellikle laptoplarda.
Hocam cihazla beraber gelen bios sürümü sorunluydu ekran kartını kullanmıyordu oyunlar yeni gelen bios sürümü ile bu sorun çözüldü
Ama cihaz ısındığından ekran kartı gücünü kısıyor ve performans düşüklüğüne yol açıyor.

ilk dakikalarında ekran kartı max sıcaklığı olan 86 dereceye ulaşmadığı için tam güçte çalışıyor
86 dereceye ulaştığı zaman gücünü kısıyor ve 60w civarı çekiyor bendeki durum böyle.
bütün oyunlardamı 85w ile başlıyorsunuz bende hep 60-63w civarı geziyor valo ve gta denedim,hangi oyunlarda 85w görüyorsunuz

Belki bir soğutucu desteği ile daha serin tutup 70-80w aralığında kullanma şansı olabilir. Bunun haricinde örneğin OCCT testinde 85W ile başlayıp 86 dereceye ulaştığı an benim cihazımda 45-55 arasına düşüyor. Ayrıca hiçbir oyunda 85W ile başlamasına tanık olmadım. Cihazın soğutması berbat ötesi. Aynı donanıma sahip HP, Lenovo gibi markalara bakın cihazda hangi Watt değeri yazıyorsa veriyor ve en az 10-15 derece daha soğuk çalışıyorlar. Monster'dan bir daha mendil bile almam.

Ekran kartı ısındığından dolayı gücünü kısıyor
Oyunun ilk dakikalarında ekran kartı max sıcaklığı olan 86 dereceye ulaşmadığı için tam güçte çalışıyor

Hocam cihazla beraber gelen bios sürümü sorunluydu ekran kartını kullanmıyordu oyunlar yeni gelen bios sürümü ile bu sorun çözüldü
Ama cihaz ısındığından ekran kartı gücünü kısıyor ve performans düşüklüğüne yol açıyor.
Ekran kartı kullanım sorunu genelde CPU Throttle ile alakalıdır işte hocam.

Geri
Yukarı