Monster V9.3 laptop, GPU 94 derece oluyor

mehmetalbyrk

Hectopat
Daha fazla  
8 ay önce aldığım laptopun havaların aşırı ısınmasıyla GPU ısısı 94 dereceye kadar çıkmaya başladı. Bundan mütevellit içini açıp hem CPU üzerindeki hem GPU üzerindeki termal macunu değiştirdim ama beklediğim kadar bir düşüş yaşamadım gene 93-94 derece arasında seyrediyor. Acaba kullandığım macun kalitesiz olduğundan olabilir mi?

Cooler Masterin HTK 002 adlı bir macunuydu termal iletkenlik derecesi 0.8 gibi bir değermiş acaba kaliteli bir macun alsam ve tekrar uygulasam en azından 4-5 derece fark yapıcak kadar bir etki olur mu?

Son olarak önereceğiniz bir macun var mı? Mağazadan bulabileceğim bir şey önerirseniz daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke kendiniz yapmasaydınız termal macun uygulamasını. Monster teknik servisi bu konuda çok iyi ve 6 ayda bir ücretsiz bakım yapıyorlar (termal macun yenilemesi, fan temizlenmesi vb.). Fakat bu tarz durumlarda 6 ay geçmiş olmasa bile gönderin, onlar hallederler. Gönderirken küçük bir nota kısaca anlatın yaşadığınız durumu. Cooler Master Mastergel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Fiyatı Bunu önerebilirim size.

Keşke kendiniz yapmasaydınız termal macun uygulamasını. Monster teknik servisi bu konuda çok iyi ve 6 ayda bir ücretsiz bakım yapıyorlar (termal macun yenilemesi, fan temizlenmesi vb.). Fakat bu tarz durumlarda 6 ay geçmiş olmasa bile gönderin, onlar hallederler. Gönderirken küçük bir nota kısaca anlatın yaşadığınız durumu. Cooler Master Mastergel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Fiyatı Bunu önerebilirim size.
Benimde aklıma geldi ama gönderince gelmesi biraz uzun sürüyor bide hatalı sürdüğümü düşünmüyorum, küçük bir mercimek tanesi kadar döküp üstüne bakır çubukları bastırdım öncesinde de deneyimim vardı. Benim asıl sorum acaba fark olurmu iletkenlik derecesi çok fark yaratırmı?

Pazartesi ya da Salı gönderirseniz Cuma ya da Cumartesi elinizde oluyor, çok da uzun değil açıkçası. İletkenlik derecesi tabiki fark yaratır ama o kadar da çok olacağını zannetmiyorum. Yukarıda belirttiğim termal macun TR'de alabilieceğiniz termal macunlar arasında en iyilerinden biridir. 3. dünya ülkesi olup Amerika falan bizi kıskandığından Thermal Grizzly gibi en üst düzey ürünleri rahatça bulup alamıyoruz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı