Monster Ve Msi

Iron Maiden

Hectopat
Daha fazla  
Monster Veya Msi almayı düşünüyorum 2 GB ekran kartı beni kaç sene götürür veya bu cihazlar kaç sene götürür. Bide şarjları nasıl gidiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alacağınız cihazın modelini ve fiyat aralığını da yazsaydınız size daha sağlıklı bilgi verebilirdik ama iki firma da bu alanda genel hatlarıyla gayet iyi. Kullanım amacınıza göre sizi idare edebileceği süre de değişir fakat oyun amaçlı kullanacaksanız orta üstü bir model ile 2-3 yıl sağlam oyunlar ayarlarını yaparak oynanabilir. Genel amaçlı kullanım için gayet uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Bütçe kısıtlıysa monster değilse gene monster alınır. Msi kasaları clevo kasalara oranla fazla ısınan kasalar en kalın ge72 modelleri bile anca soğutuyor. Monster da ısınıyor tabi ama soğutma da biraz daha başarılı. Msi gereksiz yere pahalı, seni performans olarak etkileyen birşey olmayacak. Millet gidip msi aldı 4 milyara içinde 860m fardı ben o fiyata monster gibi bir firma olan (şimdi kapandı) victor aldım 970m vardı. Önemli olan bileşeni markası değil.

Bütçe kısıtlıysa monster değilse gene monster alınır. Msi kasaları clevo kasalara oranla fazla ısınan kasalar en kalın ge72 modelleri bile anca soğutuyor. Monster da ısınıyor tabi ama soğutma da biraz daha başarılı. Msi gereksiz yere pahalı, seni performans olarak etkileyen birşey olmayacak. Millet gidip msi aldı 4 milyara içinde 860m fardı ben o fiyata monster gibi bir firma olan (şimdi kapandı) victor aldım 970m vardı. Önemli olan bileşeni markası değil.
O zaman Casper önerelim.

Saçmalamayın ne alakası var . Oradan o mu çıkacak?? Sırf cümlede bileşen önemli dedim diye o zaman grundig casper da iyidir mantığı çıkartmayın sırf bilgim var adam bunu dedi diye. 4000 tl lik sistemde msi modelinde 860m varsa monster da 965m varsa gidip monster alınır oradan kasıt odur. Çok biliyorum havalarına girip lafımı çekmeyin. Casper alın demedim ben orada önemli olan bileşen diye. Kendim oem victor kullanıyorum ve her gün görüştüğüm arkadaşlarımdan birinde asus var diğerinde monster var asus olan 95 dereceyi görüyor adam korkusundan açamıyor garanti gider diye. Termal macun süremiyor ama marka asus yersen tabi. Monster olanda turbo fan ve büyük kasa var üstelik ekranı daha iyi . Senle konuşturayım eğer istersen arkadaşlarımı. Direkt isme bakılarak alınmaz. Önce bileşene bakılır. Buradan bileşeni iyiyse casper alın anlamı ÇIKMAZ.

Aaa niye öyle diyorsunuz. Bileşen iyiyse Casper alınabilir. Sonuçta bileşeni iyi. Gidip Monster marka 840m'li bir sistem alacağıma aynı para ise Casper 970m'li sistem alalım. Sonuçta bileşen önemli. Ben çok biliyorum havalarına girmedim onu nereden çıkarttınız hiç anlamadım. O her gün görüştüğün arkadaşına söyle de bir servise göndersin. 95 Derecede mangal yaparız.

Şu yorumu 37 yaşında biri yapıyor ya daha da birşey diyemedim ben. 840m ile 970m modellerini karşılaştıran biri sırf casper diye... Laptop kullanmıyorsanız veya kullananlardan bilginiz yoksa lütfen yorum yapmayın. Yani hakikaten ss falan alıp göstermek lazım ''Bu yorumdan hareketle casper 970m almak lazım'' mantığını. Karşılaştırılan firma monster ve msi firmaları yani adam gidip grundig ile dell firmalarını karşılaştırmıyor. Yani öyle bir fark yok. BURADA İŞ BİLEŞENE BAKAR. Şimdi anlamışsınız umarım. Şu yorumu 15 yaşındaki biriyle bile yaşamadım 37 yaşındaki biriden şu yorumu duymam tek kelimeyle rezalet. Sırf yorumu çekmek için bu yapılmaz. Siz benim ne demek istediğimi anladınız zaten.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı