Monster W 650SR Anakart Değişimi

Erkut Saner

Hectopat
Daha fazla  
Ben 4 sene önce monsterdan notebook aldım. Model W 650SR. Anakartım bozuldu. Üstüne falan bir şey dökmedim. Voltaj dalgalanmasından dolayı adaptöre takılıyken bozuldu. Şimdi internetten Clevo'dan bunun anakartını bulabiliyorum. Benimkinin ekran kartı GT 750M'di ama bu bulduğum GTX750M. Benim modelde ekran kartı anakarta gömülü. Şimdi aklıma takılan şu W 650 serisinden başka anakartı kullanabilir miyim? Mesela GTX 840'lı olanı da var. Bunun dışında başka tavsiyesi olan varsa onuda benimle paylaşırsa güzel olur. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak alacağınız anakart cihaz kasası ile uyumlu olmalı. Bunun dışında yonga seti ve soket yapısının da aynı olduğundan emin olun. Yüksek GPU'lu modeller adaptör değişimi gerektirebilir.

Kasasına uyup uymadığını nasıl anlayabiliriz acaba? Birde siz olsanız bu cihazla ne yapardınız? Teşekkürler.

GTX 750M diye bir model yok, yanlış girilmiş bir bilgi. GT 750M'in VRAM sürümü GDDR5 ise GT 750M'li bir anakart al. GT 750M'in ve GT 840M'in TDP değerleri aynı olduğu için adaptöründe bir değişikliğe gitmene gerek yok. Uyumluluk sorunları yaşanmaması için mümkün olduğunca arızalı anakart yeni anakart ile birebir aynı olmalı.

GTX 750M diye bir model yok, yanlış girilmiş bir bilgi. GT 750M'in VRAM sürümü GDDR5 ise GT 750M'li bir anakart al. GT 750M'in ve GT 840M'in TDP değerleri aynı olduğu için adaptöründe bir değişikliğe gitmene gerek yok. Uyumluluk sorunları yaşanmaması için mümkün olduğunca arızalı anakart yeni anakart ile birebir aynı olmalı.

Clevo W650SJ Schenker M504 W650S : clevoweb, the one stop source for all clevo and clevo brankded product spares and repairs

Merhaba ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Arama kısmında M derseniz orda motherboardlardan göreceksiniz.Bu sitede bulabildim şu an. Kasaya uyumlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim. Orda yukarda vermiş aslında ama tam emin olamadım ve birazda bu konulardaki cahilliğime veriyorum. Şimdiden teşekkürler

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı