Monster Windows 11 ses sürücüsü sorunu düzeldi mi?

Meteret

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar,

Monster Abra A5 v16.6.5 kullanıcısıyım. Windows 11 ilk çıktığı zamanlarda kullanmıştım. O zamanlarda belirli bir zaman geçtikten sonra bilgisayarı yeniden başlattığımda bilgisayardan ses çıkmıyor, driverı silip yeniden kurduğumda düzeliyordu. Sırf bu sorundan dolayı Windows 10'a geçiş yapmıştım. Bu sorun yeni yayınlanan Windows 11 23H2 22621.2428 ile düzeldi mi? Böyle bir sorun yaşayan oldu mu aranızda? Veyahut devam ediyorsa bu konuda ne tür çözümler bulunabilir?

İyi sosyaller.

Bir önceki driverı kurarak düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Veya Windows 11'de iken Windows 10 driverını alırsanız sorun kalmaz.

Merhaba. Aynı sorunla birkaç kez karşılaşmıştım. Değişime giden 17.2.1'de bu sorunu dediğiniz şekilde 2 kez driver kaldırıp eski sürüme dönerek halletmiştim ve sonrasında isteğe bağlı güncellemeleri hiç yapmadım. Değişimden gelen 17.2.1'de de bu driver kaldırma işini yaptıysam bile hatırlamıyorum çünkü geldiği Ocak 2023'ten beri hiç bu sorunu yaşamadım. 22H2'deyim şimdilik 23H2'ye geçmedim. Geçtiğimde tekrar sorun var mı yok mu diye mesajı güncellerim.

Bir önceki driverı kurarak düzeltmeyi deneyebilirsiniz. Veya Windows 11'de iken Windows 10 driverını alırsanız sorun kalmaz.

Merhaba,
Düşüncen için teşekkür ederim ancak sorun zaten şurada hangi sürücüyü kurarsan kur yeniden başlattığında gidiyordu. İster Windows 10 ister Windows 11 fark etmiyordu. Teknik servis ile konuştuğumda sorunun Windows 11 ile alakalı olabileceği kendileri ve yayınladıkları sürücüler ile alakalı olmadıklarını iletmişlerdi. Ben de aynısını düşünüyorum ondan zaten sürümde çözüldü mü acaba diye merak ettim.

Merhaba. Aynı sorunla birkaç kez karşılaşmıştım. Değişime giden 17.2.1'de bu sorunu dediğiniz şekilde 2 kez driver kaldırıp eski sürüme dönerek halletmiştim ve sonrasında isteğe bağlı güncellemeleri hiç yapmadım. Değişimden gelen 17.2.1'de de bu driver kaldırma işini yaptıysam bile hatırlamıyorum çünkü geldiği ocak 2023'ten beri hiç bu sorunu yaşamadım. 22H2'deyim şimdilik 23H2'ye geçmedim. Geçtiğimde tekrar sorun var mı yok mu diye mesajı güncellerim.

Merhaba,
Ben eski sürücüyü kurarak da çözememiştim. Güncellemenizi merakla beklemekteyim. Umarım çözülmüştür sorun. Teşekkür ederim ilginize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Ben eski sürücüyü kurarak da çözememiştim. Güncellemenizi merakla beklemekteyim. Umarım çözülmüştür sorun. Teşekkür ederim ilginize.

Güncellemeyecektim aslında ama konuya yanıt yazmak için güncelledim. Bir sorunu yok. Gerçi bu laptopta 22H2'de de sorun yaşamamışım gibi görünüyor. 23H2'de de Realtek de Soundblaster da çalışıyor. Belki sonradan şans verirsiniz.

Güncellemeyecektim aslında ama konuya yanıt yazmak için güncelledim. Bir sorunu yok. Gerçi bu laptopta 22H2'de de sorun yaşamamışım gibi görünüyor. 23H2'de de Realtek de Soundblaster da çalışıyor. Belki sonradan şans verirsiniz.

Hocam çok teşekkür ederim uğraşınız için. Windows 11'e tekrar geçiş yapmaya karar verdim. Umarım sorunsuz ve stabildir şu an. Sürücüleri tekrardan kurarım genelde, Monster'ın kendi sürücülerinden mi yoksa sürücülerin kendi internet sitelerinden mi indirmemi tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok teşekkür ederim uğraşınız için. Windows 11'e tekrar geçiş yapmaya karar verdim. Umarım sorunsuz ve stabildir şu an. Sürücüleri tekrardan kurarım genelde, Monster'ın kendi sürücülerinden mi yoksa sürücülerin kendi internet sitelerinden mi indirmemi tavsiye edersiniz?

Windows Update üzerinden gelen sürücüleri kurun, hepsini tamamladıktan sonra aygıt yöneticisinde ünlemli olan varsa kendi sitelerinden alman iyi olur.

Ben her seferinde kendi algılayıp kursun diye Windows Update kısmına bırakırım o işi. Ekran kartı için NVIDIA sürücüsü hariç hiçbirini elimle kurmamışımdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı