Monster'ın 8. nesil laptopları alınır mı?

O halde artısı ne olarak dönecek? 1070 ağır basıyor :)
Oyun performans olarak kesinlikle 1070 ağır basmaktadır. Zaten oyun fps'sini belirleyen ana parça ekran kartı. Yeni işlemcideki avantaj 6 çekirdekli bir işlemciye sahip olması ve daha performanslı olması. Oyun esnasında yüklerini 6 çekirdeğe dağıtarak işlemci kullanımı düşmüş oluyor ve ısınma değerleride az da olsa düşüyor. 1050ti ekran kartlı laptop videosunda incelediğimde 7700hq laptop ile 99-100 C maks değere ulaşırken yeni işlemcide maks 89-91 arası değerlere ulaşmış, tabi bu en yüksek gördüğü sıcaklık ortalama olarak biraz daha düşük her ikiside. Yeni işlemcini maliyeti çok yüksek. Düşün 400 dolar :). Masaüstündeki 8700k işlemciden bile pahalı olması ilginç.
Fps olarak aynı ekran kartı aynı performansı vermiş hemen hemen oyunlarda. Grafik testlerinde 8750h bazı videolarında örneğin 46 fps değerine karşılık 50 fps değeri vermiş.

Yeni nesil işlemcileri görmeseydim kesinlikle tekrar dolu olan 1070 alacaktım. Fakat onları görünce insan acaba diyor.. Bu yüzden de 1070’teki performansı yeni nesil 1060’lardan kopartabilir miyim? 20xx serisi çıktığı zaman vah 1060 aldık demek istemiyorum :)

Yeni nesil işlemcileri görmeseydim kesinlikle tekrar dolu olan 1070 alacaktım. Fakat onları görünce insan acaba diyor.. Bu yüzden de 1070’teki performansı yeni nesil 1060’lardan kopartabilir miyim? 20xx serisi çıktığı zaman vah 1060 aldık demek istemiyorum :)
Maalesef 1060'lı model alıp ve 1070 ayarında bir performans bekliyorsanız üzücü durum olacaktır. Yeni işlemcini fps'ye etkisinin pek fazla olacağını sanmıyorum ve sadece ileriye dönük olarak düşünebilecek bir işlemci olduğunu düşünüyorum. Yeni ekran kartlar çıktığında her şekilde üzüleceksin :). Geleneksel durum. Bir bakmışın laptop almışken yeni ekran kartlar çıkmış diye iade etmeye başlarsın :). Özellikle ben yeni nesil ekran kartların laptoplarda çok etkili olacağını düşünüyorum. Çünkü sızdırılan 1180 ekran kartın 1080 ekran kart değerlerine baktığımızda daha yüksek performansa karşılık daha düşük güç tüketimi karşılıyor. Ki laptoplar daha az güç kullandığı için performans verimi fazla olabilir yeni nesil ekran kartlarıyla. Ha laptoplara ne zaman çıkar orası muamma çok uzun sürecektir.

Amacınız render değilse çok yüksek bir işlemciye gerek yok. İ7 7700HQ oyun için gayet yeterli. 1070 ile 1060 arasında kıyaslanamayacak kadar fazla bir fark var. Oyun için alıyorsanız 1070 olan modeli almanız sizin için daha iyi olucaktır. Bir başka bir seçenek ise beklemek.

30. saniyede FPS değerleri var güzel bir video olmuş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ülkemi çok seviyorum ama keşke bizde böyle ürünleri bu fiyata alabilsek. Dolar kuru yerine TL ile geçerli olsa ah keşke...

Alienware 17 Gaming Laptop Built for Virtual Reality | Dell United States

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı