Monster'ın Abra A5 v16.5 sisteme soğutucu önerisi

Uygar Tulek

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Hayvanım
Bende Monster'ın Abra A5 v16.5 modeli var. Laptopu daha yeni aldım. Şu anlık laptop hiç ısınmıyor ama biliyorum ki bir seneye PC alev alacak. O yüzden erkenden bir soğutucu almak istedim. Aklımdaki Monster'ın şu soğutucusu vardı:
Bu fiyat bandında en iyisi bu mudur? Daha iyileri var mı varsa önerebilir misiniz?
(Birçok konuda Monster'ı kötüleyen yorumlar vardı lütfen burada yapmayın. Ben kendi Monster'ım ile mutluyum laptop kullanmayı da biliyorum. Lütfen iade et tarzı şeyler demeyin teşekkürler.)

Son düzenleme:
Daha uygun fiyatlı bir tane alabilirsin. Bu soğutucular yüksek performanslı işlemci, ekran kartı gibi bileşenlere pek etki etmiyor. Anakart üzerinde açıkta bulunan SSD gibi bileşenlere hafif etki eder. Zeminden biraz yüksekte konumlanmış olacağı için daha geç tozlanır. Pahalısına kaçmaya gerek yok.

Daha uygun fiyatlı bir tane alabilirsin. Bu soğutucular yüksek performanslı işlemci, ekran kartı gibi bileşenlere pek etki etmiyor. Anakart üzerinde açıkta bulunan SSD gibi bileşenlere hafif etki eder. Zeminden biraz yüksekte konumlanmış olacağı için daha geç tozlanır. Pahalısına kaçmaya gerek yok.
Anladım,hangi soğutucuyu almalıyım onu bilmiyorum işte. Rampage ile Zalman arasında kaldım açıkçası. Çoğu kişi Zalman'ı önermişti ama bilmiyorum.

Sağlamlık ve doğal serinlik için metal yüzeyli bir tane olsa iyi olur. Marka çok önemli değil, büyük teknolojiler barındırmıyorlar neticede. En pahalı olanı ile orta halli fiyatlandırmaya sahip olan arasında performans olarak pek fark yok.

Geri
Yukarı