Monster'ın ikinci el laptop satması

Monster logosuna çok çok detaylı bakıldığında çiziklerin olması normal. Çünkü o logoda kullanılan malzeme nedenli birşey. Zaten kutudan ilk çıktığında jelatinli geliyor. Logoda ışık dahi olmadığında çıplak gözle bakıldığında bir çizik var ise o zaman dediğiniz doğrudur.

Hocam yanlış anlamayın ama bazen çizikleri insanlar istemsizce yapıyor. Ben de genelde dikkatli kullanmama rağmen hatta yapmadığımı düşünsem bile laptopumda çizikler oluyor. Eğer plastik kasa ise çok daha rahat çiziliyor. Diğer sorunuza gelirsek aldığınız ürün ilk 6 ay içerisinde sorun yaşatması halinde servisten iade ya da değişim raporu isteme hakkına sahipsiniz sanırsam.

Mümkün. Çünkü bu kadar pahalı bir cihaz ve kişi zarar vermediği sürece kendi kendine problem çıkarırsa mecburen kabul etmeleri gerekiyor.
10 Mayıs'ta Monster notebook aldım. Clevo kasa olduğunu bile bile Abra A5 v17.2.1 aldım. 2.5-3 hafta sonra ekranın çıtalarının hafif bastırınca çıtırdadığını fark edip servise götürdüm fakat oradakiler bunun normal olduğunu söyledi. Ben de servise bırakmadım ve geri getirdim. Şu an ekranın çıtaları sıcakla beraber daha da genleşti ve durduk yere ekran kaymaya, renk değiştirmeye başladı. Bir aydır (servise götürüşüm hariç) hep aynı yerde ve kapağı açık olarak duruyordu. O yüzden arkasına hiç bakmamıştım. Bugün incelediğimde arkadaki Monster logosunun üzerinde bir sürü küçük çizik olduğunu gördüm. Bunu ben yapmadığıma göre başkası yapmış olmalı. O zaman bu bana ikinci el laptop satmışlar demek olmuyor mu?

Alalı 30 günü geçti fakat ayıplı mal sattıklarından dolayı para iadesi ya da sıfırı ile değişim talep edebilir miyim merak ediyorum. Salı günü teknik servise götüreceğim. Hafta sonuna yetiştirmem gereken bir projem var ve benim için hayati bir öneme sahip. O yüzden acilen tamir edilmesi gerekiyor aslında fakat imkanım varsa sıfırı ile hemen değiştirilmesi ve HDD ile SSD'min de yeni cihaza takılması lazım. Hatta hakkım varsa iade bile isteyebilirim ve yeni bir cihaz ile yoluma devam edebilirim. Bu müm

10 Mayıs'ta Monster notebook aldım. Clevo kasa olduğunu bile bile Abra A5 v17.2.1 aldım. 2.5-3 hafta sonra ekranın çıtalarının hafif bastırınca çıtırdadığını fark edip servise götürdüm fakat oradakiler bunun normal olduğunu söyledi. Ben de servise bırakmadım ve geri getirdim. Şu an ekranın çıtaları sıcakla beraber daha da genleşti ve durduk yere ekran kaymaya, renk değiştirmeye başladı. Bir aydır (servise götürüşüm hariç) hep aynı yerde ve kapağı açık olarak duruyordu. O yüzden arkasına hiç bakmamıştım. Bugün incelediğimde arkadaki Monster logosunun üzerinde bir sürü küçük çizik olduğunu gördüm. Bunu ben yapmadığıma göre başkası yapmış olmalı. O zaman bu bana ikinci el laptop satmışlar demek olmuyor mu?

Alalı 30 günü geçti fakat ayıplı mal sattıklarından dolayı para iadesi ya da sıfırı ile değişim talep edebilir miyim merak ediyorum. Salı günü teknik servise götüreceğim. Hafta sonuna yetiştirmem gereken bir projem var ve benim için hayati bir öneme sahip. O yüzden acilen tamir edilmesi gerekiyor aslında fakat imkanım varsa sıfırı ile hemen değiştirilmesi ve HDD ile SSD'min de yeni cihaza takılması lazım. Hatta hakkım varsa iade bile isteyebilirim ve yeni bir cihaz ile yoluma devam edebilirim. Bu mümkün mNilgi

Alalı 30 günü geçti fakat ayıplı mal sattıklarından dolayı para iadesi ya da sıfırı ile değişim talep edebilir miyim merak ediyorum. Salı günü teknik servise götüreceğim. Hafta sonuna yetiştirmem gereken bir projem var ve benim için hayati bir öneme sahip. O yüzden acilen tamir edilmesi gerekiyor aslında fakat imkanım varsa sıfırı ile hemen değiştirilmesi ve HDD ile SSD'min de yeni cihaza takılması lazım. Hatta hakkım varsa iade bile isteyebilirim ve yeni bir cihaz ile yoluma devam edebilirim. Bu mümkün mü?

Bilgisayar pahalı olduğu için ve onlar satarken de sorunu olduğu için değiştirmeleri lazım. Bu arada yeni laptop alırsan Excalibur veya bütçen yeterse Alienware al ama Alienware iyice uçuk bir fiyata sahip. O yüzden laptopu iade edince aldığın para ile alırsan Excalibur daha uygun.

Son düzenleme:
2 hafta içince gerekçe göstermeden değişim ve iade hakkın vardı ama 2 yıl garanti olduğu için ücretsiz olarak onarım yapılır ve eğer ayıplı ise değişim ya da iade yapılır itaraz edemezler (2. eli bilmiyorum)

Son düzenleme:
2 hafta içince gerekçe göstermeden değişim ve iade hakkın vardı ama 2 yıl garanti olduğu için ücretsiz olarak onarım yapılır ve eğer ayıplı ise değişim ya da iade yapılır itaraz edemezler (2. eli bilmiyorum)
Cihazı aldıktan sonra ilk 6 içerisinde sorun çıkartır ise iade ve değişim raporu alabiliyorsunuz.

Logoda jelatin var ama ekran için bir şey diyemeyecegim bende de Monster var satmayı düşünüyorum zaten.

Servise verdim artık, jelatinine bakamam. Çok mu sorun çıkardı size de? :(
Anlamadığım bir şey var, Lenovo ASUS HP MSI gibi markalar varken neden 1 2K daha ucuza alacağım diye Monster almak neden, Lenovo gibi bir markanın yıllık ar-ge si Monster'ın genel satış cirosundan daha fazladır, geri hizmetindeki kaliteden bahsetmiyorum bile.
Çoğunun müşteri hizmetlerini eleştiriyorlar. Hepsinde de elbet sorun çıkıyor, okuyoruz forumda da. En azından sorun çıkarsa hızlıca yaptırayım ve bakımları da yapsınlar kafasında aldım ben.
6502 sayılı yasa kanunun madde 8-9-10'a göre sana ayıpsız mal sattığını 6 ay içerisinde kanıtlamalı. Bunu kanıtlayamıyorsa madde 56-57'den bağımsız olarak sana tamir/ücret indirimi/misli ile değişim/iade sunmak zorunda. Yani senin ürünün 6 ay içerisinde hasarlı çıkarsa sana düzgün ürün sattığını Monster kanıtlamalı

Tam o saatte laptopu bırakmıştım. Şansıma işte... Ama aklımda dursun elbet bir noktada lazım olur. Teşekkürler.
Monster toplamıyor. Clevo veya tongfangdan bilgisayarı alıyor üstüne logo basıyor. Türk malı diye satıyor.

Bir de MSI. :D
Monster logosuna çok çok detaylı bakıldığında çiziklerin olması normal. Çünkü o logoda kullanılan malzeme nedenli bir şey. Zaten kutudan ilk çıktığında jelatinli geliyor. Logoda ışık dahi olmadığında çıplak gözle bakıldığında bir çizik var ise o zaman dediğiniz doğrudur.

Çıplak gözle bakınca da görünüyor. Jelatini yoktu benimkinde. Hiç. Ne ekranda ne de logoda.
Mümkün. Çünkü bu kadar pahalı bir cihaz ve kişi zarar vermediği sürece kendi kendine problem çıkarırsa mecburen kabul etmeleri gerekiyor.

Bilgisayar pahalı olduğu için ve onlar satarken de sorunu olduğu için değiştirmeleri lazım. Bu arada yeni laptop alırsan Excalibur veya bütçen yeterse Alienware al ama Alienware iyice uçuk bir fiyata sahip. O yüzden laptopu iade edince aldığın para ile alırsan Excalibur daha uygun.

Ama Casper da önerilmez ki... Al birini vur ötekine bence.

Dün bıraktım. Bakalım bugün gün içinde bir dönüş olacak mı bana? Merakla bekliyorum bakalım. İade olmaz diyorlardı bırakırken.

Son düzenleme:
Kardesim sen aldigin laptopu actiktan sonra evirip cevirip durum kontrolu falan yapmiyor musun? Birde kendin yapmadigina %100 eminsin de nasil oluyor da bunu baska bir kullanicinin yaptigina %100 emin olabiliyorsun merak ettim acikcasi. Kendi hatan maalesef.

Kardesim sen aldığın laptopu actiktan sonra evirip cevirip durum kontrolu falan yapmiyor musun? Bir de kendin yapmadigina %100 eminsin de nasıl oluyor da bunu baska bir kullanicinin yaptigina %100 emin olabiliyorsun merak ettim açıkçası. Kendi hatan maalesef.

Evirdim çevirdim ama logonun içine girecek kadar bakmadım, bu da bir suç değil. Suçlu olan böyle bir mal sattığı için onlar. Hala daha kendin yapmışsın diyorsanız ciddiye alamayacağım.

Güncelleme olarak yazıyorum. Yarın gidip teslim alacağım. Monitörü tümden değiştirmemişler. LCD ekran değişmiş. Açıp temizlemişler ve BIOS güncellemişler.

Evirdim çevirdim ama logonun içine girecek kadar bakmadım, bu da bir suç değil. Suçlu olan böyle bir mal sattığı için onlar. Hala daha kendin yapmışsın diyorsanız ciddiye alamayacağım.

Güncelleme olarak yazıyorum. Yarın gidip teslim alacağım. Monitörü tümden değiştirmemişler. LCD ekran değişmiş. Açıp temizlemişler ve BIOS güncellemişler.
Yapman gereken sorumluluklarini yerine getirmemissin, yapsaydin onlarda buyuk ihtimalle fabrikada hasar gormus mali kolayca geri alirlardi. Bu saatten sonra sukretmek kaliyor sadece sana, geri almayi kabul ederlerse.

Yapman gereken sorumluluklarini yerine getirmemissin, yapsaydin onlarda buyuk ihtimalle fabrikada hasar gormus Mali kolayca geri alirlardi. Bu saatten sonra sukretmek kalıyor sadece sana, geri almayi kabul ederlerse.

LCD ekran değiştirmişler şimdi de 4 tane ölü piksel var. Belki görmediğim de vardır. Yine servis yolu göründü. Bu benim sorunum değil. Durduk yere ekranın bozulması da sorunum değil.

Geri
Yukarı