Montaj öğrenmek

Şu an yapacağım tek şey bir videodan belli parçaları kesip, kestiğim parçaları birleştirerek yeni daha kısa bir video yapmak, belki bazı kısımlarına da yazılar eklemek, sanırım Camtasia işimi görür değil mi? İleri de lazım olduça öğrenirim zaten, şimdilik işimi görsün yeter. 😁

Camtasia işini çok rahat görür. Sonrasında YouTube'den dersler izlersin zaten.

Camtasia iş görür fakat ücretli. Ücretsiz olarak Openshot, Shotcut, Kdenlive, Olive Video Editor, Hitfilm Express, Lightworks (ücretsiz versiyonda sadece 720p render alınabiliyor) öneririm. Eğer sistem özellikleriniz iyiyse DaVinci Resolve de kullanılabilir. Eğitim konusunda ise YouTube'da çoğu programın dersleri mevcut.

Camtasia iş görür fakat ücretli. Ücretsiz olarak Openshot, Shotcut, Kdenlive, Olive Video Editor, Hitfilm Express, Lightworks (ücretsiz versiyonda sadece 720p render alınabiliyor) öneririm. Eğer sistem özellikleriniz iyiyse DaVinci Resolve de kullanılabilir. Eğitim konusunda ise YouTube'da çoğu programın dersleri mevcut.
DaVinci kaldırır ama nasıl yapacağımı, neyin nerede olduğunu bilmiyorum, YouTube'da önerebileceğiniz kanallar var mı?

DaVinci kaldırır ama nasıl yapacağımı, neyin nerede olduğunu bilmiyorum, YouTube'da önerebileceğiniz kanallar var mı?
Türkçe olarak:
DaVinci Resolve 16 Dersleri
Eğer İngilizceniz varsa şanslısınız; YouTube'da "Davinci Resolve tutorials" tarzında arama yaparak bir sürü videoya ulaşabilirsiniz. Örneğin;

Ayrıca dersleri izlemek yerine yapmak istediğiniz şey hakkında arama da yapabilirsiniz. Yani şöyle, diyelim bir videoya renk efekti atmak istiyorsunuz, YouTube'da bununla alakalı olan bir tane video izlerseniz kolayca yapabilirsiniz. Böyle böyle, programı çözmeye başlarsınız.

Geri
Yukarı