Montaj sonrası PC açılmıyor

Bagoglu

Centipat
Merhabalar, yeni bir sistem topladım ve montajini gerceklestirdim ancak guc dugmesine bastigimda PC acilmiyor. Yardim edebilir misiniz?

Sistem:
  • ASUS Prime Z270P anakart
  • MSI 1660 Ti
  • i5 9600K
  • 2x8GB HyperX RAM 3200HZ
  • Aerocool Rift 600W kasa
  • SSD ve HDD'de mevcut
Baglantılar dogru gorunuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, PSU arkasındaki düğmeye bastığınızdan emin olun.
En başından itibaren tüm kablolamaları gerekirse çıkarıp tekrar takın.
PSU'dan anakarta gelen 24 pinlik güç kablosunun tam oturduğundan emin olun.

Güncel bir videodan takip edip kontrol edebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kasanın Power Switch kablosunu anakarta - ve + yerlerine dikkat ederek taktınız mı?
Anakarttan kısa devre yaparak başlatmayı denediniz mi?

Depolama birimlerinin bilgisayarın açılmamasıyla alakası yoktur.

her şeyi çok iyi biliyorsunuz maşallah. Güncel işlemcilerin bazıları Windows 7 de çalışmıyor. Ben yeni sistemi bu yüzden saatlerce açamamıştım. Hard disk formatlamak zorunda kaldım. Şimdi depolama birimlerinin bununla nasıl alakası yok açıklar mısın???(ryzen5 1600).

@Özgür Gurucan
Çünkü depolama birimleri bilgisayar açıldıktan sonra kendini belli eder, açılma ile bir alakası yoktur. Hatta depolama birimsiz BIOS'a girip ayar yapabilirsin, işletim sistemi kurulum programlarını açabilirsin.

Ryzen 5 1600'ün Windows 7'de çalışmadığını da ilk defa duyuyorum, çok saçma geldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı