Montajlı hazır sistem riskli mi?

• Konuyu başlatan Sbez
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 2B

Sbez

Zeptopat
Merhaba, aşağıda paylaşacağım hazır sistemin bir kısmını kendim değiştirdim. İtopya'dan 21,200 TL fiyat ile sipariş ettim. İlk kez sistem topluyor veya alıyorum, Fakat içimde bir sıkıntı var. Geçmek bilmiyor. Montajlı olarak istediğim bu üründe sıkıntılı ürün kullanırlar mı? Kullanılmış ürün olur mu? Olursa nasıl anlarım ne öneriyorsunuz? Ve fiyat sistem, performans hakkında düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. teşekkürler.

Intel Core i5 12500 4.60GHz 18MB Önbellek 6 Çekirdek 1700 İşlemci
ASUS PROART B660 CREATOR 5333MHz(OC) DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI DP ATX Anakart
GoodRam 16 GB(2x8GB) IRDM Pro 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Dual Kit RAM
ASUS Radeon RX 6700 XT Dual 12 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
Thermaltake Commander G33 ARGB Tempered Glass 750W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
MLD M300 500GB NVMe 2280 GEN3x4 M.2 SSD (3300 MB Okuma / 3100 MB Yazma)

Merhaba, aşağıda paylaşacağım hazır sistemin bir kısmını kendim değiştirdim. İtopya'dan 21, 200 TL fiyat ile sipariş ettim. İlk kez sistem topluyor veya alıyorum, Fakat içimde bir sıkıntı var. Geçmek bilmiyor. Montajlı olarak istediğim bu üründe sıkıntılı ürün kullanırlar mı? Kullanılmış ürün olur mu? Olursa nasıl anlarım ne öneriyorsunuz? Ve fiyat sistem, performans hakkında düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. teşekkürler.

Intel Core i5 12500 4.60GHz 18MB Önbellek 6 Çekirdek 1700 İşlemci
ASUS PROART B660 CREATOR 5333MHz(OC) DDR4 Soket 1700 M.2 HDMI DP ATX Anakart
GoodRam 16 GB(2x8GB) IRDM Pro 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Dual Kit RAM
ASUS Radeon RX 6700 XT Dual 12 GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
Thermaltake Commander G33 ARGB Tempered Glass 750W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
MLD M300 500GB NVMe 2280 GEN3x4 M.2 SSD (3300 MB Okuma / 3100 MB Yazma)

Öyle bir sıkıntı olacağını sanmıyorum, testlerini falan hep kendi yapıyolar. Büyük bir marka sana kullanılmış ürün göndermezler. Zaten montajlı sistem aldığında ekran kartı takılı olmuyor bir zarar görür diye kutusuyla beraber yolluyolar ve sen takıyosun. O yüzden bir sıkıntı cıkmaz rahat ol.

Montaj yapılmadan da teslim alabilirsiniz. Zaten hepsi kutulu olarak gelir. Ekran kartı gibi hassas parçalar ayrı yollanır kasadan. Dediğim gibi bu önemliyse montajsız alabilirsiniz. Ayrıca iade edilen ürünler de çöpe gitmiyor, bunları tekrar nizami bir şekilde paketleyip geri satışa koyuyorlar. Bunu bilmek pek mümkün değil. Kaldı ki bu online mağazalardan ziyade her yerde oluyor.

Öyle bir sıkıntı olacağını sanmıyorum, testlerini falan hep kendi yapıyolar. Büyük bir marka sana kullanılmış ürün göndermezler. Zaten montajlı sistem aldığında ekran kartı takılı olmuyor bir zarar görür diye kutusuyla beraber yolluyolar ve sen takıyosun. O yüzden bir sıkıntı cıkmaz rahat ol.
Teşekkürler

Montaj yapılmadan da teslim alabilirsiniz. Zaten hepsi kutulu olarak gelir. Ekran kartı gibi hassas parçalar ayrı yollanır kasadan. Dediğim gibi bu önemliyse montajsız alabilirsiniz. Ayrıca iade edilen ürünler de çöpe gitmiyor, bunları tekrar nizami bir şekilde paketleyip geri satışa koyuyorlar. Bunu bilmek pek mümkün değil. Kaldı ki bu online mağazalardan ziyade her yerde oluyor.
Hazır sistemde montaj olmadan gönderim yok dediler. Biraz da bu yüzden huzursuz oldum. Ayrıca iade edilen ürünler çöpe gitmiyor ama bir sıkıntı olmasa iade edilmez

Ayrıca iade edilen ürünler çöpe gitmiyor ama bir sıkıntı olmasa iade edilmez
İnsanlar ürünleri beğenmedikleri için iade ediyorlar, bozuk olup iade edilen ürünü size bozuk göndermezler.

Teşekkürler

Hazır sistemde montaj olmadan gönderim yok dediler. Biraz da bu yüzden huzursuz oldum. Ayrıca iade edilen ürünler çöpe gitmiyor ama bir sıkıntı olmasa iade edilmez
Bozuk ürünleri satamazlar hocam tekrardan. Alıp deneyip gönderen çok insan var.

En ucuz haliyle tek tek topladığımda 24 bin lira yapıyor neden pahalı? Bu fiyata yada Daha ucuz ve iyi performans veren sistem var mı?

Bana pahalı gibi geldi ama çok güzel sağlam kasa.
Teşekkürler hocam, daha uygun sistem bulamadım daha iyi bir sistem varsa iptal sürem var iptal edebilirim

Bozuk ürünleri satamazlar hocam tekrardan. Alıp deneyip gönderen çok insan var.
Pahalı mı sizce de? Bu fiyata daha iyi bir sistem bulamadım açıkçası

Yeni konular

Geri
Yukarı