Monter Tulpar T5 v20.1 düşük GPU kullanımı

undied0123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba başlıkta belirttiğim laptopu 3 aydır kullanıyorum. İlk başlarda sorun etmedim ama şu anda kafama takılıyor artık, sistem özellikleri aşırı iyi olmasa da kötü sayılabilecek özellikler değil bence ama oyunlarda beklediğim FPS'i alamıyorum ayrıca GPU kullanımı bana çok düşük geldi. Valorant oynarken en düşük ayarlarda ortalama 180-190 FPS alıyorum. GPU kullanımı ise %30'u geçmiyor. Bu değerler normal mi eğer değilse yardımcı olabilecek var mı?
RTX 2060 (Refresh)
i7 10750H.
16 GB RAM.

Merhaba başlıkta belirttiğim laptopu 3 aydır kullanıyorum. İlk başlarda sorun etmedim ama şu anda kafama takılıyor artık, sistem özellikleri aşırı iyi olmasa da kötü sayılabilecek özellikler değil bence ama oyunlarda beklediğim FPS'i alamıyorum ayrıca GPU kullanımı bana çok düşük geldi. Valorant oynarken en düşük ayarlarda ortalama 180-190 FPS alıyorum. GPU kullanımı ise %30'u geçmiyor. Bu değerler normal mi eğer değilse yardımcı olabilecek var mı?
RTX 2060 (Refresh)
i7 10750H.
16 GB RAM.
Nvidia Denetim Masasında 3d ayarlarından herşeyi yüksek performansa ayarla ve ayrıca güç ayarlarını da performans moduna getir. Bunlar işe yaramaz ise arkaplanda çalışan uygulamaları durdur ve görev yöneticisinden ekran kartına fazla yük olan gereksiz programları kaldır

Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler ama dediklerinizin hepsini zaten yaptım. Arka planda çok az şey çalışıyor gereksiz hiçbir şey yok.

Hocam 3A bir oyunda da mı aynı oranda kullanıyor? Çünkü Valorant hafif bir oyun olduğu için ekran kartını yormuyor pek.
Açıkçası şuana kadar diğer oyunlarda FPS test yapmadım. Şu anda ofisteyim, akşam eve gidince deneyip sonucu söylerim.
Hocam 3A bir oyunda da mı aynı oranda kullanıyor? Çünkü Valorant hafif bir oyun olduğu için ekran kartını yormuyor pek.
FPS sorunu yok ama GPU kullanımı aynı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı