Monterey 12.1 Apple TV'de "APFS" hatası

MrtSzgN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar sistemim.
Kasa: Phanteks enthoo evolv Shift ITX temperli bilgisayar kasa - siyah.
Anakart: ASUS ROG STRIX H470-I Gaming Intel H470 soket 1200 DDR4 2933MHz mini ITX Gaming.
İşlemci: Intel Core i5-105000 2.9 GHz LGA1200 12 MB cache 65 W işlemci.
RAM: 2*hikvision urien hkED4161DAb1D0za1 DDR4 2666 MHz 16 GB RAM CL19 udımm PC RAM (32 GB)
SSD: Hhp EX900 2yy44aa 500 GB PCI-e 3.0 NVMe M.2 SSD.

Sistemim bu.
Big Sur kurmuştum sorunsuz kullanıyordum her şeyi ile sonrasında Monterey'e güncelledim. Apple TV'de kiraladığım filmleri izleyemez oldum film açılıyor 3 sn sonra kapanıyor. Fragmanları sorunsuz izliyorum. Sonra bana Monterey Apple TV HDCP hatası vermeye başladı. Forumdaki arkadaşlarla ne kadar uğraştıysak da sorunu çözemedik. Sonrasında Catalina'ya kadar her bir sürümü tek tek yükledim ama her birinde ayrı hatalar aldım. En son Monterey yükledim Wi-Fi Blutooth AirDrop her şey çalışıyor ama güncellemeleri görmüyor.

12.3.1 güncellemesini alamadım. Apple TV sorunu aynen devam ediyor. Sistemime nasıl yeniden sıfırdan kurulum nasıl yapabilirim?
Sizin videonuzu izledim son videoyu orada vermiş olduğun EFI ile kurulum yapmaya çalışıyorum onda da.
Şimdi sıfırdan kurulama karar verdim ve Recep Bey'in burada ki Video Rehber: Bilgisayara Nasıl macOS Kurulur? rehberi ile kuruluma başladım. "APFS_motute_strat: 2568 load: Com Apple. Filesystems. APFS" hatası alıyorum. Hatanın çözümü nedir acaba? USB'leri de değiştirdim olmadı. Anakartımda USB 2 yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin videonuzu izledim son videoyu orada vermiş olduğun EFI ile kurulum yapmaya çalışıyorum
O EFI sizin sisteminiz ile uyumlu değil. İmaj içerisinde bulunan OC klasöründe, sisteminize uygun olan plist dosyasının adını config yaparak deneyebilirsiniz. Lakin özelleştirerek kuruluma geçmeniz daha iyi olur. Dual Boot yapacaksanız kurulum sonrası da özelleştirebilirsiniz.

O EFI sizin sisteminiz ile uyumlu değil. İmaj içerisinde bulunan OC klasöründe, sisteminize uygun olan plist dosyasının adını config yaparak deneyebilirsiniz. Lakin özelleştirerek kuruluma geçmeniz daha iyi olur. Dual Boot yapacaksanız kurulum sonrası da özelleştirebilirsiniz.
Benim kendi 12.3 EFI'm var onda kurulum yapılıyor ama EFI eksik. Catalina'dan tutun Monterey'e kadar hepsini yükledim ama hepsinde aynı sorunlarla karşılaştım. Güncellemeleri almıyor, Apple TV film izlenmiyor gibi gibi o sebepten yeniden sıfırdan kurulum yapmak istedim.

Dediğin şekilde Orjinal EFI ile kuruluma başladım. 15-Desktop-Comet Lake'yi config olarak değiştirdim. Bakalım neler olacak.
Kuruluma başladım (apfs_motute_strat:2568 load:com apple.filesystems.apfs) hatası alıyorum.
Şimdi Big Sur 11.2.1 kurulumu yaptım. Opencore 6.6'dan, 7.9'a güncelledim. Kextleri güncelledim. 12.3.1 yazılım güncellemesini indir dedim indirdi ve (Yazılım güncellemeleri oluştururken hata oluştu )diyor güncellemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı