Monterey 12.2 AirDrop çalışmıyor

MrtSzgN

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • Kasa: Phanteks enthoo evolv Shift ITX temperli bilgisayar kasa - siyah.
  • Anakart: ASUS ROG STRIX H470-I Gaming Intel H470 soket 1200 DDR4 2933MHz mini ITX Gaming.
  • İşlemci: Intel Core i5-10500 2.9 GHz LGA1200 12 MB cache 65 W işlemci.
  • RAM: Hikvision urien hkED4161DAb1D0za1 DDR4 2666 MHz 16 GB RAM CL19 udımm PC RAM, standart.
  • SSD: HP EX900 2yy44aa 500 GB PCI-e 3.0 NVMe M.2 SSD.
  • Monitör: AOC U28G2AE/BK 28" 60Hz 1ms (HDMI+display) FreeSync 4K LED monitör.

@453482 sayesinde Big Sur 11.2.1'den Monterey 12.2'ye sorunsuz şekilde güncelledim. Yardımlarından dolayı kendisine teşekkür ederim. Güncelleme sonrası çalışmayan sadece Bluetooth ve AirDrop'tu. Kendi çabalarımla Intel'in kendi Bluetooth'unu çalıştırmayı başardım. Apple klavye ve fareye bağlanıyor ama iPhone 12 Mini telefona Bluetooth ile bağlanamıyorum. Eşleşmeyi tamamlıyor ama bağlanmıyor. Bluetooth kextlerim EFI klasörümün içinde. EFI klasörümü paylaşıyorum.
AirDrop nasıl çalıştırabilirim ve Bluetooth ile telefonu nasıl bağlayabilirim?
Big Sur'dan Monterey'e geçiş config: config.plist EFI: EFI.zip
Monterey Bluetooth EFI: Bluetooth EFI 31.01.2022.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim:
  • Kasa: Phanteks enthoo evolv Shift ITX temperli bilgisayar kasa - siyah.
  • Anakart: ASUS ROG STRIX H470-I Gaming Intel H470 soket 1200 DDR4 2933MHz mini ITX Gaming.
  • İşlemci: Intel Core i5-10500 2.9 GHz LGA1200 12 MB cache 65 W işlemci.
  • RAM: Hikvision urien hkED4161DAb1D0za1 DDR4 2666 MHz 16 GB RAM CL19 udımm PC RAM, standart.
  • SSD: HP EX900 2yy44aa 500 GB PCI-e 3.0 NVMe M.2 SSD.
  • Monitör: AOC U28G2AE/BK 28" 60Hz 1ms (HDMI+display) FreeSync 4K LED monitör.

@453482 sayesinde Big Sur 11.2.1'den Monterey 12.2'ye sorunsuz şekilde güncelledim. Yardımlarından dolayı kendisine teşekkür ederim. Güncelleme sonrası çalışmayan sadece Bluetooth ve AirDrop'tu. Kendi çabalarımla Intel'in kendi Bluetooth'unu çalıştırmayı başardım. Apple klavye ve fareye bağlanıyor ama iPhone 12 Mini telefona Bluetooth ile bağlanamıyorum. Eşleşmeyi tamamlıyor ama bağlanmıyor. Bluetooth kextlerim EFI klasörümün içinde. EFI klasörümü paylaşıyorum.
AirDrop nasıl çalıştırabilirim ve Bluetooth ile telefonu nasıl bağlayabilirim?
Big Sur'dan Monterey'e geçiş config: config.plist EFI: EFI.zip
Monterey Bluetooth EFI: Bluetooth EFI 31.01.2022.rar
Big Sur'da Bluetooth ile iPhone cihazınıza bağlanabiliyor muydunuz? Ayrıca ne yazık ki Intel Wi-Fi kartlarının AirDrop desteği yok ve muhtemelen bundan dolayı AirDrop çalışmıyor. AirDrop Finder'da gözüküyor olabilir ancak ne yazık ki çalışmıyor.

Big Sur'da Bluetooth ile iPhone cihazınıza bağlanabiliyor muydunuz? Ayrıca ne yazık ki Intel Wi-Fi kartlarının AirDrop desteği yok ve muhtemelen bundan dolayı AirDrop çalışmıyor. AirDrop Finder'da gözüküyor olabilir ancak ne yazık ki çalışmıyor.
Big Sur'da bağlanabiliyrodum. Neyse AirDrop'suz kullanacağız. Bir de Mac Mini var ben de onu sıfırladım şimdi onu klonlasam bu sisteme kurma şansım var mı? Açılışta ki kayan yazılar neden yapıyor config dosyasından dolayı mı?

Big Sur'da bağlanabiliyrodum. Neyse AirDrop'suz kullanacağız. Bir de Mac Mini var ben de onu sıfırladım şimdi onu klonlasam bu sisteme kurma şansım var mı? Açılışta ki kayan yazılar neden yapıyor config dosyasından dolayı mı?
Normal bir Bluetooth cihaza bağlanabiliyor musunuz? Eğer bir hata veriyorsa ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Onun dışında Mac Mini'yi neden bu cihaza klonlayasınız ki? Eğer yeniden formatlamak istiyorsanız Recovery partisyonu işinizi görecektir ya da bunun yerine Sosyal'deki imajları indirerek de formatlayabilirsiniz.

Evet Apple fare ve klavyesine bağlanıyor. iPhone bağlanmıyor. Açılışta çıkan yazı.
OCUI: Failed to load images for Modern
OC:External interface fallure,fallback to builtin - Unsupported

Mac Mini orjinal olduğu için acaba bu sisteme klonlarsam orjinal gibi olur diye düşündüm. 😊 Şimdi Mac Mini'de Monterey'e indirdim USB belleğe yazdırıyorum. Boot ederek deneyeceğim. Nasip bakalım ne olacak. 😊

Evet Apple fare ve klavyesine bağlanıyor. iPhone bağlanmıyor. Açılışta çıkan yazı.

Mac Mini orjinal olduğu için acaba bu sisteme klonlarsam orjinal gibi olur diye düşündüm. 😊 Şimdi Mac Mini'de Monterey'e indirdim USB belleğe yazdırıyorum. Boot ederek deneyeceğim. Nasip bakalım ne olacak. 😊
Bu yöntem muhtemelen işinize yaramayacak. Sadece en baştan Monterey kurmuş olacaksanız muhtemelen. Yine çalışmayan şeyler çalışmamaya devam edecektir yüksek ihtimalle. IntelBluetoothFirmware'ın hangi sürümünü yüklediniz ve buradaki şeyleri uyguladınız mı?

BlueToolFixup.kext ve IntelBluetoothFirmware.kext 2.01 sadece ikisini yükledim Bluetooth çalıştı.

Bu yazılar ne demek istiyor? Neyi hatalı yapmışız?

BlueToolFixup.kext ve IntelBluetoothFirmware.kext 2.01 sadece ikisini yükledim Bluetooth çalıştı.

Bu yazılar ne demek istiyor? Neyi hatalı yapmışız?
Bu hatalar OpenCore teması ile alakalı. Sanırım "Resources" klasöründe gerekli tema dosyaları bulunmadığı için bu oluyor. Bu hata için Dortania'nın bu rehberine bakın. Onun dışında IntelBluetoothFirmware'i 2.6.1 sürümüne güncellemeniz daha iyi olur.

Bu config dosyasını sıfırdan oluşturup yapmak istiyorum. Rehber var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı