Monterey kurulum sonrası görüntü gelmiyor

Gardrop Fuat

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
RAM
Gskill 2400MHz 2*8GB
SSD veya HDD modeli
WD blue 1TB 7200 rpm 64mb Cache
Ekran kartı
R9 380
Anakart
Asus B150M Pro Gaming
İşlemci
i5 6402p
Merhaba. Daha önce kurmuş olduğum OpenCore sistemi hatırladığım kadarıyla 12.3'e güncellemeye çalışırken anakartımı çalışmaz hale getirdim. Güç tuşuna basınca fanlar dönüyor 15 saniye sonra kapanıp tekrar açılıyordu. BIOS'a bile giremiyordum. Bende kasanın içini açıp BIOS pilini tak çıkar yaptım ve böylelikle düzeldi. Tekrar macOS boot etmeye çalışırsam tekrar bu durumlar karşılaşıyordum. Daha sonra sıfırdan kurarım diye düşündüm ve geçen hafta 12.3 imajı ve daha önce yedeklediğim EFI ile kurmayı denedim. Ve yine aynı hatayı almaya devam ediyorum.

Son düzenleme:
DVI kullanıyorsanız boot-args'a -raddvi ekleyip deneyebilirsiniz, bir de siyah ekran olarak nerede siyah ekran oluyor? MacOS açıldıktan sonra mı yoksa her zaman mı?

Hocam config.plist ayarlarında bir sorun olmasın. SMBIOS gibi.
12.1'i kurduktan ve bütün ayarlamaları yaptıktan sonra yedeklediğim EFI'yi kullandım. 12.2.1'e de sorunsuz güncellemiştim. Anlamadığım şu, nasıl bir hata Asus logosunun gelmemesini sağlar. Ve bios sıfırlama ile düzelir.

Hocam o zaman sorunu önyükleyicide aramamak lazım, sinyal yok gibi bir hata vermeyip de görüntü gelmiyorsa iGPU ile görüntü almayı dener misiniz?
Şimdi format attım diske. Tekrar yüklemeye çalışacağım yakın zamanda, o zaman deneyeceğim. Fakat o sorun olduğunda bilgisayar açınca, fanlar dönmeye başlıyor 10-15 saniye sonra kapanıyor. 1-2 saniye sonra ise tekrar açılıp döngüye giriyor. Gücü kesene kadar da bu döngüden çıkılmıyor. Zaten varsayılan boot seçeneğim de Windows. MacOS için boot menüsünden girmeyi tercih ediyorum. Eğer sorun GPU'dan olsaydı sorunsuz Windows boot etmeliydi diye düşünüyorum.

Bir kaç aylık aranın sonunda tekrar denedim. Bu sefer kurulum ekranına kadar gelebildim fakat kurulumda daha 2-3 adım ilerlemeden bir anda Apple logosu ve yükleme barı çıkıyordu ve kurulumun başına atıyordu. 5-6 kere denedim fakat ilerleyemedim. En sonunda pes edip güç tuşuna basılı tutup kapayıp açmayı denedim fakat yine aynı hata oluştu. iGPU’yu da denedim, maalesef çalışmadı.

Biraz daha denemenin ardından kurulumu yaptım fakat bir süre sonra bir anda bilgisayar kapandı ve tekrar aynı sorun oldu. Artık pes ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı