OpenCore Monterey'de İzleme Dörtgeni'ni Aktif Etme

Hocam size de görseli atayım. Attığınız linkteki kextleri denedim aktif olmadı. Acaba DSDT yaması mı gerekiyor?
@tristessehivernale

Eki Görüntüle 1289782
BIOS aygıt adı yerine Donanım Kimlikleri kısmının ekran görüntüsünü paylaşır mısın?
Dell Precission 3520'de Alps var ve destekleniyor AlpsHID ile. Senin model hakkında bilgi verilmemiş fakat sende de Alps olması lazım ki sürücünün yapımcısı Alps.

BIOS aygıt adı yerine Donanım Kimlikleri kısmının ekran görüntüsünü paylaşır mısın?
Dell Precission 3520'de Alps var ve destekleniyor AlpsHID ile. Senin model hakkında bilgi verilmemiş fakat sende de Alps olması lazım ki sürücünün yapımcısı Alps.

Buyurun hocam. Sizin dediğiniz gibi.

1.png

Bu EFI ile tekrar test edebilir misiniz?
Ediyorum hocam.
Hocam touchpad hiç çalışmadı bu kezde. İzleme dörtgeninde düzelme yok yine.

Ne uğraştık ya hocam sayfa dolmuş gitmiş. :)

Son düzenleme:
Alps ne uğraştırdı harbiden ya. Bulduğum çözümleri denedim fakat nafile.
Bu umut verici gibiydi de Catalina'ya kadar destekliyormuş sanırım. Arkadaşından bahsetmişsin, onda da Dell mi var? Alps için de ayrı ayrı konular var. V1-V5, V6-V8 falan, vay arkadaş.

Alps ne uğraştırdı harbiden ya. Bulduğum çözümleri denedim fakat nafile.
Bu umut verici gibiydi de Catalina'ya kadar destekliyormuş sanırım. Arkadaşından bahsetmişsin, onda da Dell mi var? Alps için de ayrı ayrı konular var. V1-V5, V6-V8 falan, vay arkadaş.

Evet arkadaşımda Dell vardı hocam. Ama o Catalina kullanıyor sanırım sizin dediğiniz gibi olabilir Catalina'da çalışıyor olabilir. Şu an için bir çözüm yok sanırım değil mi her şeyi denedik?

Yabancı kaynakların çoğuna baktım bir de sürüm mevzusu varmış dediğim V6 gibi. Sen de göz atabilirsin istersen. Belki benim göremediğim, gözümden kaçan bir şey veya bir detay olmuştur. Benden bilgili olanlar da var, belki onlar çözüme ulaştırır. Arkadaşındaki kextler ile deneyebilirsin belki, baktın verbose'ta takıldı veya açıldı ve çalışmadıysa muhtemelen attığımı kullanıyordur. Catalina'da kaldığına göre de belki sebep budur.

Yabancı kaynakların çoğuna baktım bir de sürüm mevzusu varmış dediğim V6 gibi. Sen de göz atabilirsin istersen belki benim göremediğim, gözümden kaçan bir şey veya bir detay olmuştur. Benden bilgili olanlar da var, belki onlar çözüme ulaştırır. Arkadaşındaki kextler ile deneyebilirsin belki, baktın Verbose'ta takıldı veya açıldı ve çalışmadıysa muhtemelen attığımı kullanıyordur. Catalina'da kaldığına göre de belki sebep budur.

Tahminim çalışması Catalina'da olduğu yönünde hocam şöyle test edebilirim. Bir harici diske Catalina kurarsam sizin gönderdiğiniz EFI dosyasıyla ancak öyle test edebilirim.
Yabancı kaynakların çoğuna baktım bir de sürüm mevzusu varmış dediğim V6 gibi. Sen de göz atabilirsin istersen. Belki benim göremediğim, gözümden kaçan bir şey veya bir detay olmuştur. Benden bilgili olanlar da var, belki onlar çözüme ulaştırır. Arkadaşındaki kextler ile deneyebilirsin belki, baktın Verbose'ta takıldı veya açıldı ve çalışmadıysa muhtemelen attığımı kullanıyordur. Catalina'da kaldığına göre de belki sebep budur.

Hocam 5.ci sayfadaki 'tüm donanımlar çalışıyor fakat izleme dörtgeni aynı diye yazmıştım ya' ondaki EFI'yi tekrar upload edebilir misin acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı