Mookie1 virüs mü?

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Öncelikle herkese merhaba. Bir gün YouTube'de takılırken ve sayfa yüklenirken altta odr (başka bir şey de olabilir tam hatırlayamıyorum).mookie1.com bekleniyor ya da yükleniyor diye bir şey çıktı. Cookie'lerde gördüm ve temizledim. Nispeten uzun bir süre sonra tekrar geldi. 3.parti cookie ayarını kapatınca gelmemekte ama. Bunun için forumlarda zararlı olmadığı, bir tracking cookie olduğu söyleniyor ve soru/cevap sitelerinde çözüm. Ancak bazı çözmek için bunu indirin tarzı siteler buna virüs diyor (bunları virüstotal phising olarak algılıyor). Ben yine de tarama yaptım Bitdefender, Adwcleaner, Malwarebytes, HitmanPro ve Eset Online Scanner ile. Hiçbir şey bulamadılar. Zaten biliyorsunuz HitmanPro tüm tracking cookieleri temizliyor. Sizin bu konu hakkındaki düşünceniz nedir? Çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsanların siber güvenlik bilincinin olmasını sevinçle karşılıyorum ancak bu kadar paranoyak olmamanızı öneriyorum.

Mookie1 ise normal bir çerezden ibaret. Asıl oltamalayı (phishing teriminin Türkçesi) "Şu sorunu çözmek için bunu indirin" diyen siteler yapıyor, buralardaki yazılımları indirmeyin.

İnternette gezerken sorun yaşamamak ve iz bırakmamak için Ghostery uygulaması yanında herhangi bir reklam engelleyici kullanabilirsiniz.

İnsanların siber güvenlik bilincinin olmasını sevinçle karşılıyorum ancak bu kadar paranoyak olmamanızı öneriyorum.

Mookie1 ise normal bir çerezden ibaret. Asıl oltamalayı (phishing teriminin Türkçesi) "Şu sorunu çözmek için bunu indirin" diyen siteler yapıyor, buralardaki yazılımları indirmeyin.

İnternette gezerken sorun yaşamamak ve iz bırakmamak için Ghostery uygulaması yanında herhangi bir reklam engelleyici kullanabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim hocam. İndirmedim zaten oralardan bir yazılım, yalnız bir site internet ayarları vb. önermiş sonra yazılım diyordu, her ihtimale karşı DNS'i de kontrol edeyim mi?

Cookieleri tarayı ayarlarından vetya CCleaner ile de temizleyebilirsin. Önemli bir durum değil arkadaşın belirttiği gibi. Aktif koruma sağlayan kaliteli bir güvenlik yazılımının olması yeterlidir.

Ayrıca şunu da belirteyim. Sakınan göze çöp batar.
Merhaba. Çok teşekkür ederim yanıtınız için. Aktif koruma sağlayan yazılım olarak Bitdefender kullanmaktayım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı