PC'de virüs mü var?

Cnrnzl

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Win 8.1 vardı ve orijinaldi ama artık destek kesildiği için ben de Windows 10'a geçmeye karar verdim. Evde ISO halinde güncellemeyi yapacaktım ancak değerli verilerim olduğu için garanti olsun diye mahallede işinin ehli olan bir bilgisayarcı abiye götürdüm, verilerimi yedekleyip sonra Windows'u kurmasını istedim. O da yaptı, eve gelip PC'yi açtığımda verilerimi bulamadım. Ertesi gün tekrar gittim ve o da virüsten kaynaklı olabilir dedi ve WinRAR'dan dosyaları bulup D diskine attı, sonrasında PC'ye indirdiğim fotoların bazılarında bozulma ve sol altlarında i am sorry yazdığını gördüm. Fotoğrafların orijinallarinde öyle yazılar yoktu. Virüs mü var bilgisayarımda varsa türü ne? Gidermek için ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen virüsten dolayı olmuştur. Kaspersky programını indirip tam tarama yaptırın.

Bilgisayarcı işinin ehli değilmiş
Katılıyorum. Virüsten değilde daha çok bilgisayarcı yüzünden oldu gibime geldi. Ha tabii ki emin değilim, adamın günahını almayalım. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadım. Ama mahalle bilgisayarcılarına güven olmaz ( Hepsine demiyorum tabii ki, işini iyi yapanlarda var. ) .

Yedeklerinizi almak için disk veya flash bellek bağladıysa, dosyalarınıza virüs bulaşmış olabilir. Yedeklerinizi kendiniz alsaydınız keşke.

Arama yerine mrt yaz aç Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılım Temizleme Aracı diye bir sekme açılacak ordan tam tarama yap bu işlem bir kaç saat sürer.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı