Moral bozukluğu nasıl düzeltilir?

Furkan_D

Kilopat
Sosyal Tayfı
Merhaba, sınavlarım başladı ve hayatimda ilk defa belge alacağım için çok stresliyim ve bazen kendimi yalnız hissediyorum ama arkadaşım çok var. Morelim ve motivasyonum çok bozuluyor. Bir de çok takıyorum kafaya böyle şeyleri, daha çok psikolojim bozuluyor. Hayata nasıl daha sevecen ve mutlu yaklaşırım? Büyüklerim bir teselli verebilir mi? Sınıf grupta birkaç mesaj yazdım, sınıf grupta birisi Furkan konuşuyor, konuşuyor kimse takmıyor deyince iyice kötü oldum. Aslında tam olarak bunu taktım kafaya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Furkan konuşuyor konuşuyor kimse takmıyor diyorlarsa sende anlamayacak insanlara bir şeyler anlatmayı bırak. Gerçekten seni dinleyen dostlar edin. Menfaati olan insanlarla samimi olma. Kendine hedefler koy ve başar. Yaşın kaç bilmiyorum ama ilerledikçe insanlara güvenin azalacak ve hayat gerçekten keyifsiz bir hal alacak. Bir ağabey tavsiyesi hobi edin kendine enstrüman veyahut bitki ya da herhangi keyif aldığın bir şey işe yaradığını göreceksin.

Moralim bozuk olduğunda hep müzik dinlerim. Sana da tavsiye ederim.
Arkadaş konusuna gelirsek çok arkadaşının olmasına gerek yok. Az olsun gerçek arkadaşın olsun.

Canım sıkıldığımda, Youtube'dan şarkı açıp kliplerini seyrediyorum ve izlerken keyif alıyorum. Yorgunluğumu ve çoğunlukla sıkıntılarımdan uzaklaşıyorum.

Mesela Personel Jesus şarkısının klibini izledim. Adamlar - şarkı ile alakası yok - vahşi batı kostümü giyip kız tavlıyorlar. Adamlar hem kızları götürüyor hem de şarkı için klip çekiyor. On numara iş 😎

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı