Moral bozukluğu nasıl düzeltilir?

Furkan_D

Kilopat
Sosyal Tayfı
Merhaba, sınavlarım başladı ve hayatimda ilk defa belge alacağım için çok stresliyim ve bazen kendimi yalnız hissediyorum ama arkadaşım çok var. Morelim ve motivasyonum çok bozuluyor. Bir de çok takıyorum kafaya böyle şeyleri, daha çok psikolojim bozuluyor. Hayata nasıl daha sevecen ve mutlu yaklaşırım? Büyüklerim bir teselli verebilir mi? Sınıf grupta birkaç mesaj yazdım, sınıf grupta birisi Furkan konuşuyor, konuşuyor kimse takmıyor deyince iyice kötü oldum. Aslında tam olarak bunu taktım kafaya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle seni takmayan arkadaşlarına bir şey anlatma ağır ol bir şey söylerlerse cevap verme sende takma onları. Arkadaşının fazla olmasındansa az olup öz olması daha önemli önce bunu bil bugün 50 arkadaşın varsa inan yarısı herhangi bir olayda seni satarlar. Yaşın kaç bilmem ama yaş arttıkça insan artık çok düşünmeye, kafa yormaya başlıyor senin yapman gereken kendini psikolojim bozuluyor modundan çıkıp hayatı anlamak olmalı. Sana vereceğim bir tavsiyede insanları anla kime nasıl davranacığını kimlerin gerçekten iyi,kimlerin menfaatçi olduğunu anla ve ona göre davran yani kafanda bitiyor sen sakin kal yeter. Ayrıca kendine hedef koy, hobi edin vb. Klasik şeyler işte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı