Moralim bozuk, keyfim kaçtı dertleşelim biraz

Ya hocam, sevdiğim kız bana kaşlarını çattı. 10 yaşındayım, ne yapmam lazım? Lütfen işe yazıl, spor yap demeyin taktik verin arkadaşlar.

13 yaşında sevgili olunca o kızla ömür boyu olacağını sanıyorsan daha çok beklersin dostum. Yaşadığımız şeyler. Ben 12-13 yaşındayken bir kızı severdim ama iltifat dışında bir şey yoktu vazgeçtim şu an çok mutluyum. Kendine arkadaş bul dışarıda gezin beraber sohbet edin gör nasıl mutlu oluyorsun. Öncelikle kayıpların için çok üzgünüm. Motivasyonunu kaybetmişsin. Lütfen toparlan daha gençsin hayattan keyif al hayat devam ediyor. Duyar kasmak gibi olmasın ama sağlıkla ilgili bir problemin yok ise çok şanslısın. Yerinde olmak isteyen çok insan var.
Hocam benim yerimde kim olmak istesin ? Yaşadığım sorunların bazılarını yukarda belirttim.

Hocam o arkadaş beni pek sevmiyor, bende onu zaten sınıfımdan hepsi.
Senin sınıfından olduğunu anladım zaten. Sınıfta başka erkek yok diyorsun, sevmese de zamanla düzelir bence aranız. Bahsettiğim şeye çok tanık oldum. Takılması için alternatifin olmayınca otomatik olarak yakınlaşıyorlar. İsterse nefret etsin senden.

Ya hocam, sevdiğim kız bana kaşlarını çattı. 10 yaşındayım, ne yapmam lazım? Lütfen işe yazıl, spor yap demeyin taktik verin arkadaşlar.
Hocam daha çok özgüven, asosyalliği ön plana çıkartmaya çalışmıştım ama ?
Senin sınıfından olduğunu anladım zaten. Sınıfta başka erkek yok diyorsun, sevmese de zamanla düzelir bence aranız. Bahsettiğim şeye çok tanık oldum. Takılması için alternatifin olmayınca otomatik olarak yakınlaşıyorlar. İsterse nefret etsin senden.
Hocam kızlarla arkadaş olamam mı ? Çünkü erkekler zaten birbirleriye sosyalleşmişler ve arkadaşlar.

Hocam yukarda yazdığım mesajı okur musunuz ?

Hocam o arkadaş beni pek sevmiyor, bende onu zaten sınıfımdan hepsi.
Bende kaybettim babaannemi geçen sene haklısın üzülüyor insan fakat yaşamak zorundayız bir şekilde inan ki istediğin kadar yas tut bir şekilde geçip gidiyor kendine güvenmen ne benim elimde ne de başkasının elinde bunu sen başarabilirsin güçlü olduğunu kendine kanıtla hepimizin zayıflıkları var fakat bu zayıflıkları sadece sen bilirsen kimse sana karşı elinde koz bulunduramaz. O yüzden kendini sev ve kendine vakit ayır hobiler edin inan ki 3-5 sene sonra çok daha ağır imtihanlarla uğraşıp technopat'ta böyle bir başlık açmışım diyip geçmişe bakıp ah keşke şimdi ki dertlerim bunun yarısı kadar olsaydı diyeceksin.

Geri
Yukarı