Mortal Kombat X Gamepad Tuşları Farklı Algılıyor

Jhinseng

Decapat
1 hafta önce Steam'den Mortal Kombat X satın aldım, klavyeyle oynuyordum ama bu böyle olmuyor dedikten sonra bir tane gamepad aldım. Trust'ın Ziva gamepadini aldım, kolu taktım çalıştı her şey güzel fakat oyuna girince tuşların yerlerinin değişik olduğunu fark ettim. Mesela benden A tuşuna basmam isteniyo ama A'ya değil B'ye basınca oyun içinde algılıyor. Yani A ile B'nin ve X ile Y'nin yerleri değişik. X360ce programını da indirdim, oradan kontrol de ettim bir sıkıntı yok. A'ya basınca A, B'ye basınca B yanıyor. Tuşlar doğru fakat oyuna girince yine aynı sıkıntı. Saatlerdir uğraşıyorum bir türlü çözemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1 hafta önce Steam'den Mortal Kombat X satın aldım, klavyeyle oynuyordum ama bu böyle olmuyor dedikten sonra bir tane gamepad aldım. Trust'ın Ziva gamepadini aldım, kolu taktım çalıştı her şey güzel fakat oyuna girince tuşların yerlerinin değişik olduğunu fark ettim. Mesela benden A tuşuna basmam isteniyo ama A'ya değil B'ye basınca oyun içinde algılıyor. Yani A ile B'nin ve X ile Y'nin yerleri değişik. X360ce programını da indirdim, oradan kontrol de ettim bir sıkıntı yok. A'ya basınca A, B'ye basınca B yanıyor. Tuşlar doğru fakat oyuna girince yine aynı sıkıntı. Saatlerdir uğraşıyorum bir türlü çözemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

X360c programı mortal kombat oyununu desteklemiyorsa ayarlasan bile oyunda işlevi olmaz. Eğer destekliyorsa da program gamepat i tanımamış olabilir. X360c programına girip açılış ekranının görüntüsü atar mısın bakalım bı.
Ya da oyun içinden tuş ataması yap olmuyor mu

Artı -1 Eksi
Açılış ekranı bu şekilde sıkıntı yok algılıyor gamepadi.Ama dediğin gibi mortal kombatın programı desteklememe gibi bir olayı varsa o sıkıntı olur.Ve oyun içinde tuşların yeri değişik hocam oyun içinde tuş ataması yapsam da fayda yok A yı B B yi A olarak algılıyor oyun içinde

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    88,9 KB · Görüntüleme: 870
Açılış ekranı bu şekilde sıkıntı yok algılıyor gamepadi.Ama dediğin gibi mortal kombatın programı desteklememe gibi bir olayı varsa o sıkıntı olur.Ve oyun içinde tuşların yeri değişik hocam oyun içinde tuş ataması yapsam da fayda yok A yı B B yi A olarak algılıyor oyun içinde

Gamepad'i algılamış evet doğru her şey,
oyunu desteklemiyordur, zaten desteklenen oyunlarda yok.
Aldığın kol büyük ihtimal Generic Gamepad o yüzden oluyor bu sorunlar.
Keşke onun yerine logitech f310 alsaydın biraz pahalı ama almışken bir kez alırdın onlarda böyle problemler olmuyor.
Bu arada kullandığın emilatör eski sürüm güncelini indir öyle dene birde
Xbox 360 Controller Emulator

Evet çok bütçem yoktu maalesef ucuz bir şeyler arıyordum bu denk geldi aldım.Attığın linkten programı indirip denerim bir daha umarım işe yarar
hocam verdiğin programı da kurdum attım oyunun içine tuşların hepsi ayarlı hala aynı sıkıntı oyunun içinde muhtemelen oyunu desteklemediği için oluyo bu sıkıntı çözüme kavuşmayacak sanırım teşekkür ederim yardımın için

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı