Mortar Max B450M EZ Debug LED VGA yanıyor

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selamlar dostlar, MSI Mortar Max B450M anakart kullanıyorum. Çok hoşuma giderek aldığım bir anakart. Sistemimde param yetersiz kaldığı için bütün FurMark zorlanma testleri oyun testleri yapıp aldığım MSI GTX 1050 kullanıyorum. Üzerinde bandrolü mevcut. Bu arada anakartım işlemcim ve RAM sıfır. Son birkaç gündür şöyle bir sorun yaşamaya başladım. Bu sorun bilgisayarın arkasından sigortayı kapatıp fişi çekmeye başladığımdan beri olmaya başladı. Hiçbir şey açık kalmasın diye sigortadan kapatıp PSU'daki daha sonra fişleri çekiyorum. Fişi çektim misal ertesi gün açacağım zaman bilgisayarı monitörüme görüntü geliyor fakat parlak koyu gri ekranda kalıyor. BOOT tam yapmıyor o arada sanki takılmış gibi yani. EZ Debug ışıklarında bu ekranda takılı kaldığı zaman VGA bölümü yanıyor. Sönmüyor. Eğer fişi çekmezsem herhangi bir sorun olmuyor yani açıkçası karşılaşmadım. Ekran kartıma çok temiz bakarım. Herhangi bir ısınma görüntü bozması vs gibi şeyler olmuyor. Hatta yine aynı FPS'lerde oyunlarımı oynamaya devam ediyorum. Sizce sorun nedir?

Bu sorun bilgisayarın arkasından sigortayı kapatıp fişi çekmeye başladığımdan beri olmaya başladı. Hiçbir şey açık kalmasın diye sigortadan kapatıp PSU'daki daha sonra fişleri çekiyorum.

Şu kısımda sormak istediğim bir şey var, sistemi direkt PSU'dan mı kapatıyorsun? Bu sağlıksız bir kapatma biçimi çünkü.

Şu kısımda sormak istediğim bir şey var, sistemi direkt PSU'dan mı kapatıyorsun? Bu sağlıksız bir kapatma biçimi çünkü.
Yok hayır hocam öyle şeyler yapmam. Sistemi windowstan kapatıyorum. Sistem kapanıp bütün ışıklar söndüktan fanar durduktan sonra, PSU arkasında ki sigortayı kapatıp daha sonra fişi çekiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı