Çözüldü MOSFET patlaması bileşenlere zarar verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

625724

Centipat
Merhaba, geçen hafta anakartımın MOSFET'leri patlamıştı bende yeni bir anakart sipariş verdim ama MOSFET patlayınca işlemciye ya da RAM'e de zarar gelmiş midir diye düşündüm. Böyle bir ihtimal yüksek mi?

Çözüm
Hayır, böyle bir ihtimal yok. Anakart üstündeki MOSFET yapısı işlemci beslemesi içindir. İşlemci de bu yüzden bozulmaz.
İşlemci bozulmuş hocam anakart aldım görüntü gelmiyor başka bir aynı işlemci ile denediğimde çalışıyor. Pinler düzgün ve ısınıyor işlemci.

Merhaba, uzun bir süre sonra size bir soru soruyorum kusura bakmayın aynı olay benim de başıma geldi geçenlerde B650 Gaming Plus Wi-Fi anakart aldım ve bilgisayarı kurdum 15 dk sonra MOSFET'ler patladı anakart bozuldu ve ben de garantiye yolladım, garanti anakartı çözdü fakat geldikten sonra kurduğumda anakart CPU LED hatası verdi ve görüntü gelmedi ben de işlemciden şüphelenip onu da garantiye yolladım sizce benim de mi işlemcim bozulmuş?

Merhaba, uzun bir süre sonra size bir soru soruyorum kusura bakmayın aynı olay benim de başıma geldi geçenlerde B650 Gaming Plus Wi-Fi anakart aldım ve bilgisayarı kurdum 15 dk sonra MOSFET'ler patladı anakart bozuldu ve ben de garantiye yolladım, garanti anakartı çözdü fakat geldikten sonra kurduğumda anakart CPU LED hatası verdi ve görüntü gelmedi ben de işlemciden şüphelenip onu da garantiye yolladım sizce benim de mi işlemcim bozulmuş?
Benim işlemcim bozulmuştu maalesef. İşlemciyide garantiye gönderin ya da anakartın servisine bildirin zararı karşılasınlar.

Benim işlemcim bozulmuştu maalesef. İşlemciyide garantiye gönderin ya da anakartın servisine bildirin zararı karşılasınlar.
kime sorsam işlemci bozulmaz çok zor diyorlar da işlemciyi garantiye yollamakla yanlış mı yaptım diye düşünüyordum ki sizin yazınızı gördüm benim de tek düşündüğüm şey cpunun bozulması çünkü

Geri
Yukarı