MOSFET tamiri görmüş RX 6800 XT alınır mı?

• Konuyu başlatan Line
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 185
Hocam ben ayrı kartsız bir sistem aldım ve kullandığım kasamı takaslayarak alacağım kartı yeni aldığım sisteme takacağım.
Takasla vereceğim kasamın özellikleri.
i5 11400F.
GTX 1650 4 GB.
16 GB RAM.
480 GB M.2 SSD.
Ya nakit satıp alacağım ya da takas yapacağım satılmasını beklememek için böyle yapayım dedim kartın ilan fiyatı 11.000 modeli ise XFX merc.

Tek tek satmaya uğraşsan 8-9 bin lira toplarsın o sistemden. PSU ve kasayı da sayarsan. Ben hiç önemsemiyorum bu kasayı satamam da diyorsan deneyebilirsin şansını.

Yeni sisteminin özellikleri nedir ?

Küçük bir şey ama elektrik akımını kontrol ediyor ekran kartındaki. Takan usta nasıl bir şey taktı lehimi düzgün attı mı bir daha patlar mı kart bilemezsin.

Reballing yapılmış zaten alınmaz 10 bin liralık kartı 2 bin liraya vermediği sürece.
Lehimi düzgün atmadıysa kart çalışmaz zaten. Reballingi niye bu kadar büyütüyorsunuz? Ekran kartını mikro dalgaya atmıyorlar sonuçta :D Ayrıca konu sahibi reballing olmadığını sadece mosfetin değiştiğini söylüyor.

Lehimi düzgün atmadıysa kart çalışmaz zaten. Reballingi niye bu kadar büyütüyorsunuz? Ekran kartını mikro dalgaya atmıyorlar sonuçta :D Ayrıca konu sahibi reballing olmadığını sadece mosfetin değiştiğini söylüyor.

Hayır çalışabilir ama çıt diye gidebilir aniden. Taktığı yeni mosfetin iletme değerleri de önemli 6800xt yüksek güç isteyen kartlardan 6600 vesaire olsa küçük görürdüm bende.

Birde elinde satılabilir güçlü bir ekran kartı olan adamın o sistemle takaslamak istemesi kuşku uyandırdı.

Tek tek satmaya uğraşsan 8-9 bin lira toplarsın o sistemden. PSU ve kasayı da sayarsan. Ben hiç önemsemiyorum bu kasayı satamam da diyorsan deneyebilirsin şansını.

Yeni sisteminin özellikleri nedir?

Hocam yeni sistem.
R5 5600X 240mm sıvı soğutma.
16 GB RAM.
500GB M.2 SSD.
600watt PSU.
İşlemciye darboğaz yapar ve PSU yetmeyebilir diye düşünüyorum.

Hayır çalışabilir ama çıt diye gidebilir aniden. Taktığı yeni MOSFET'in iletme değerleri de önemli 6800XT yüksek güç isteyen kartlardan 6600 vesaire olsa küçük görürdüm bende.

Bir de elinde satılabilir güçlü bir ekran kartı olan adamın o sistemle takaslamak istemesi kuşku uyandırdı.

Kart mağazadan hocam bir de.

Lehimi düzgün atmadıysa kart çalışmaz zaten. Reballingi niye bu kadar büyütüyorsunuz? Ekran kartını mikro dalgaya atmıyorlar sonuçta :D ayrıca konu sahibi reballing olmadığını sadece MOSFET'in değiştiğini söylüyor.

Mağaza veriyor hocam kartı

Hayır çalışabilir ama çıt diye gidebilir aniden. Taktığı yeni mosfetin iletme değerleri de önemli 6800xt yüksek güç isteyen kartlardan 6600 vesaire olsa küçük görürdüm bende.

Birde elinde satılabilir güçlü bir ekran kartı olan adamın o sistemle takaslamak istemesi kuşku uyandırdı.
Gene farketmiyor, 6800XT için 40A'lık mosfetler bile yeterli. Zaten birden fazla faz var o yüzden en kötüsünü taksa bile bir şey olmaz.

Hocam yeni sistem.
16 GB RAM.
500GB M.2 SSD.
600watt PSU.

Mağaza veriyor hocam kartı

Anladım şansını denemek veya denememek sana kalmış dostum.

Birde eğer o ekran kartını alırsan PSU yetmez dediğin gibi o sisteme.

Hocam yeni sistem.
16 GB RAM.
500GB M.2 SSD.
600watt PSU.

Mağaza veriyor hocam kartı.

3070 al geç.

Geri
Yukarı