Motor alırken nelere dikkat edilmeli?

OmurOzan

Hectopat
Daha fazla  
Motor ehliyeti (125CC) sınavına gireceğim, yazın çalışarak biriktirdiğim parayı motora dönüştürmeyi planlıyorum. Yaklaşık 1 yıldır fiyatlara bakıyorum ve gittikçe fiyatlar artıyor, yaz sonuna doğru fiyatlar düşünce CBR 125 almayı planlıyorum. Bu devirde alınır mı? En düşük kaç model olmalı? En yüksek kaç km olmalı? Nelere dikkat etmeliyim? İkinci el olarak CBR 125 yerine alınabilecek Super Sport başka hangi modeller var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Motor ehliyeti (125CC) sınavına gireceğim, yazın çalışarak biriktirdiğim parayı motora dönüştürmeyi planlıyorum. Yaklaşık 1 yıldır fiyatlara bakıyorum ve gittikçe fiyatlar artıyor, yaz sonuna doğru fiyatlar düşünce CBR 125 almayı planlıyorum. Bu devirde alınır mı? En düşük kaç model olmalı? En yüksek kaç km olmalı? Nelere dikkat etmeliyim? İkinci el olarak CBR 125 yerine alınabilecek Super Sport başka hangi modeller var?
Evet CBR125 temizini bulursanız bu devirde hala alınır. Minimum 2011 model almanızı öneririm. Piyasadaki çoğu CBR125 yüksek kmlidir. Bu nedenle km'ye pek bakmanızı tavsiye etmem önemli olan motorun bakımı düzgün yapılmış mı? Motorun değişenleri nelerdir? Bunlara bakmanızı tavsiye ederim. CBR 125 yerine alternatif olarak Yamaha R125 var. Fakat CBR 125'den bir tık daha pahalı olabilir.

Evet CBR125 temizini bulursanız bu devirde hala alınır. Minimum 2011 model almanızı öneririm. Piyasadaki çoğu CBR125 yüksek kmlidir. Bu nedenle Km'ye pek bakmanızı tavsiye etmem önemli olan motorun bakımı düzgün yapılmış mı? Motorun değişenleri nelerdir? Bunlara bakmanızı tavsiye ederim. CBR 125 yerine alternatif olarak Yamaha R125 var. Fakat CBR 125'ten bir tık daha pahalı olabilir.

Öncelikle teşekkür ederim, R125'e baktım ancak dediğiniz gibi fiyat biraz daha yukarıda. 2011 üzerinde temiz bir motor için sizce olur fiyat nedir?

Ve başka supersport öneriniz varsa açığım :)

Öncelikle teşekkür ederim, R125'e baktım ancak dediğiniz gibi fiyat biraz daha yukarıda. 2011 üzerinde temiz bir motor için sizce olur fiyat nedir?
Bu motorlar karaborsaya düşmüş durumda. Bu yüzden fiyat konusunda birşey diyemeyeceğim. Dürüst ve uygun fiyat veren bir satıcı bulursanız direkt koşun.

R125 tabikide.

Yaz sonuna doğru fiyatlar düşmez. Artık hiç bir şeyin fiyatı düşmez. İnsanlar yatırımlık motor alıyor. Yaz sonu fiyatı düşecek ürüne yatırım yaparlar mı? Yapmazlar.

Konuya gelecek olursak ilk motor için grenajlı bir model çok masraflı olabilir. Acemilik atılana kadar motor durduğu yerde, park ederken bile yatırılır. Grenajlı motoru yatırırsan genelde ya grenaj ya da tırnaklar kırılır. Masrafı çok olur. Acemilik atılana kadar naked makinalar hem daha ucuz, hem daha masrafsız, hem de gidon açısından dolayı daha çevik olur. Şehir içinde kullanılacaksa (ki 125cc ile çıkıp gazlasan ne olur hepi topu yapacağı canını alsan 130-140) çeviklik çok büyük avantaj olur.

Benim için masraf önemli değil yatırırsam veririm parasını yaptırırım ya da veririm parasını değiştiririm grenajı diyorsan o senin bileceğin iş. Cbr125r güzel bir motordur ama temizini bulursan.

Yeni konular

Geri
Yukarı