Motor için başlangıç ekipman önerisi

ErenSIRMALI

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba başlangıç motorumu almak üzereyim (tvs Raider 125 düşünüyorum)
Motoru alırken babamın eski ekipmanları kullanırım diye hesaplıyordum. Fakat kendisinden pek izin alamadım. İhtiyacım olanlar kask eldiven ve montu şart olarak gördüm. Fakat dizlik için pek emin olamadım. Eğer alman şart derseniz başlangıç için uygun ancak kaliteli ve gerçekten koruyacak tüm ekipmanları önerir misiniz? Bütçem maalesef kısıtlı ve dar daha motorun bakımları için para ayırmam gerekiyor.
Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Merhaba başlangıç motorumu almak üzereyim (tvs Raider 125 düşünüyorum)
Motoru alırken babamın eski ekipmanları kullanırım diye hesaplıyordum. Fakat kendisinden pek izin alamadım. İhtiyacım olanlar kask eldiven ve montu şart olarak gördüm. Fakat dizlik için pek emin olamadım. Eğer alman şart derseniz başlangıç için uygun ancak kaliteli ve gerçekten koruyacak tüm ekipmanları önerir misiniz? Bütçem maalesef kısıtlı ve dar daha motorun bakımları için para ayırmam gerekiyor.
Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim.

Hocam olabilecek maksimum fiyat performans bu 4000 lira civarında :)

Yakaladım seni yine. Bütçeden haber ver hocam: )) En fazla çıkartabileceğin parayı söylemen yeterli.

Selam hocam. Güvenlikten asla kısılma olmaz diye düşünüyorum. Gerekirse birkaç ay benzin koymam motora ama ekipmanım tam olsun isterim.
Piyasayı çok bilmediğim için ne kadar ayırmam gerektiğini bilmiyorum. Herhalde tüm her şey dahil 10 bine kadar zorlayabilirim sanırım. Ama sen yine de önerebileceğin en fiyat performans bütçeyi ve ürünleri önerebilir misin?
10k yetersiz olursa biraz borca girmeyi göze alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana ihtimal dahilindeki rakamı değil de harca borca dosta şuna buna sordum da bu kadar para bulabildim diyeceğin rakamı söyle. Alabileceğin en iyi seti dizeceğim sana o parayla.

Motosiklet montu değil. Eldiven plastikten bozma. Kask zaten böcek koruyucusu.

Adam 10 bin lira bütçem var, biraz da üstüne çıkabilirim diyor. Bilmediğiniz şeylere yorum yapmak zorunda değilsiniz. Lütfen şunları motosiklet sürecek birisine öneri olarak göndermeyin. Adamı canından edersiniz.

Ceketin motorcular için korumalıkları olduğundan emin miyiz hocam?
Aman hocam. O linkteki ürünleri boşver. Ben senden bütçe için sayı bekliyorum. Ona göre ekipman önerisi yapacağım.

Motosiklet montu değil. Eldiven plastikten bozma. Kask zaten böcek koruyucusu.

Adam 10 bin lira bütçem var, biraz da üstüne çıkabilirim diyor. Bilmediğiniz şeylere yorum yapmak zorunda değilsiniz. Lütfen şunları motosiklet sürecek birisine öneri olarak göndermeyin. Adamı canından edersiniz.

Aman hocam. O linkteki ürünleri boşver. Ben senden bütçe için sayı bekliyorum. Ona göre ekipman önerisi yapacağım.
Ufak bir dersim var ondan sonra hemen ufak bir bütçe değerlendirmesi yapıp buraya döneceğim.

Tamamdır.

-
Neyse sen gelene kadar ben bir ekipman seti dizeyim sana. :D

Dört mevsim kullanabileceğin motosiklet pantolon RiderDenim. Sitesinden şort olabilen/fileli pantolonlar ve içten polarlı pantolonlar dışında seçtiğin bütün pantolonlar dört mevsime uygun. İstediğin zaman giyebilirsin. Önerim Poyraz veya Zifiri olacaktır. Yazın da belki efil alabilirsin.
Aynı şekilde fileli ve içi polarlı montlar dışındaki bütün montlar dört mevsime uygun. Onları da istediğin zaman giyebilirsin. Mont için de önerim Zifiri veya Alfa olacaktır. Yazın bunun için de aynı şekilde efil alabilirsin.

RiderDenim'in sitesine burdan ulaşabilirsin. Riderdenim

Burası zaten seçeceğin pantolona ve monta göre ortalama 7000-7500 lira civarında bir şey olacak.

Eldiven ve kask için içinse Motomax - En İyi Motosiklet Ekipmanları | Kask Mont Pantolon Eldiven Bot 'teki ürünleri öneriyorum. Kask olarak en az Scorpion Exo 491'i öneriyorum. En güncel güvenlik sertifikalarına sahip güzel bir giriş kaskı. Altına düşmeni önermem. %10 indirim var şu an sitede.

Eldiven olarak da Held Stroke'un altına düşmemeni öneriyorum. Bu da seni güzel bir şekilde dört mevsimde götürecek bir eldivendir.

Burası ortalama 15 bin TL civarı tutuyor. Bot/çizmeyi şu an dışarda bıraktım. Bundan aşağı bir şekilde başlamanı önermem açıkçası.

Bu bütçe sana fazla geliyorsa burdan çıkartacağın ekipman eldiven olmalı. Gidip alabileceğin en dandik eldiveni bile alsan hiç giymemenden daha iyidir ama aynı şey kask, mont ve pantolon için geçerli olmayacak. Buna göre karar bütçeni yeniden ayarla istersen ama en az bu 4 ekipmanı almanı isterim.

Son düzenleme:
Tamamdır.

-
Neyse sen gelene kadar ben bir ekipman seti dizeyim sana. :D

Dört mevsim kullanabileceğin motosiklet pantolon RiderDenim. Sitesinden şort olabilen/fileli pantolonlar ve içten polarlı pantolonlar dışında seçtiğin bütün pantolonlar dört mevsime uygun. İstediğin zaman giyebilirsin. Önerim Poyraz veya Zifiri olacaktır. Yazın da belki efil alabilirsin.
Aynı şekilde fileli ve içi polarlı montlar dışındaki bütün montlar dört mevsime uygun. Onları da istediğin zaman giyebilirsin. Mont için de önerim Zifiri veya Alfa olacaktır. Yazın bunun için de aynı şekilde efil alabilirsin.

RiderDenim'in sitesine burdan ulaşabilirsin. Riderdenim

Burası zaten seçeceğin pantolona ve monta göre ortalama 7000-7500 lira civarında bir şey olacak.

Eldiven ve kask için içinse Motomax - En İyi Motosiklet Ekipmanları | Kask Mont Pantolon Eldiven Bot 'teki ürünleri öneriyorum. Kask olarak en az Scorpion Exo 491'i öneriyorum. En güncel güvenlik sertifikalarına sahip güzel bir giriş kaskı. Altına düşmeni önermem. %10 indirim var şu an sitede.

Eldiven olarak da Held Stroke'un altına düşmemeni öneriyorum. Bu da seni güzel bir şekilde dört mevsimde götürecek bir eldivendir.

Burası ortalama 15 bin TL civarı tutuyor. Bot/çizmeyi şu an dışarda bıraktım. Bundan aşağı bir şekilde başlamanı önermem açıkçası.

Bu bütçe sana fazla geliyorsa burdan çıkartacağın ekipman eldiven olmalı. Gidip alabileceğin en dandik eldiveni bile alsan hiç giymemenden daha iyidir ama aynı şey kask, mont ve pantolon için geçerli olmayacak. Buna göre karar bütçeni yeniden ayarla istersen ama en az bu 4 ekipmanı almanı isterim.
Hocam tekrardan selamlar öncelikle bu kadar ilgilendiğin ve liste için teşekkür ederimbütçe olarak 14 bin lirayı aşmazsak iyi olur hatta 14 bin'in altı olursa çok daha iyi olur :D
ancak sorun değil en kötü durumda bütçenin devamını tamamlayabilirim
öncelikle ekipmanlardan çok anlamadığım için bir kaç bir şey sormak ve beklentilerimi söylemek istiyorum
öncellikle kask için şunu soracaktım eski kullandığım kaskta (Babamın kaskında) çenelik açılabiliyordu bu da inanılmaz büyük rahatlık sağlıyordu fakat bir kaza anında sıkıntı çıkarabildiğini çok da güvenli olmadıklarını okumuştum bu bilgi doğru mudur eğer yanlışsa ve bütçemiz destekliyorsa çeneliği açılabilen bir kask seçebilir miyiz?
ikincil olarak bunları internetten araştırarak almak yerine normal bayilere gitsem en fazla ne kadar kazık yiyebilirim ve nasıl bir sonuç alabilirim bunlar korumalıklı olduğu için bedenlerde sıkıntı yaşayabilirim.
ekstra olarak şunu söyleyecektim (giydiği ekipman motordan pahalı) etiketi yemek yani çok abartılı görünen ekipmanlar istemiyordum buna uygun olarak hazırlamışsın zaten listeyi çok teşekkürler ama mont ve pantolonlar çok günlük yaşam gibi değil mi bunların korumalıklarını nereye saklamışlar ? :D
pantolonlar için bir şey diyemeyeceğim fakat montları (Tasarımsal olarak) çok beğenemedim motorda 4riders kullanıyordum belki ondan geçtiğim için olabilir farklı olarak ne bakabiliriz veya yeniden 4riders bakabilir miyiz?
geç cevap için kusura bakmayın technopat çökmüştü gelmesini bekledim ve bi kısmını yeniden yazmam gerekti

Geri
Yukarı