Motor için başlangıç ekipman önerisi

Evet. O bilgi doğru. Özellikle düşük bütçeli kasklarda. Bu yüzden senin bütçende asla ama asla çene açılır kask önermem. Kapalı kask önerisinde bulundum. Sana attığım kask en son güvenlik sertifikalarına sahip, gözün kapalı güvenebileceğin bir kask.

İstanbul'daysan tabi ki mağazalarına gidip alabilirsin. İstanbul Hasanpaşa'da bir sürü motosiklet ve ekipman mağazası var. Ordan bakabilirsin ama fiyatta bir fark olmaz.

RiderDenim'in özelliği zaten günlük hayata da karışabilmeni sağlaması hocam. Hepsinde sırt, omuz, dirsek, kalça ve diz koruması mevcut ve Level 2 korumadır.

4Riders, RiderDenim'den kaliteli bir marka değil. Bu yüzden önermem mont ve pantolon konusunda.

Bütçeyi aşıyorsa eldiveni çıkart. Geri kalanı al.

Evet. O bilgi doğru. Özellikle düşük bütçeli kasklarda. Bu yüzden senin bütçende asla ama asla çene açılır kask önermem. Kapalı kask önerisinde bulundum. Sana attığım kask en son güvenlik sertifikalarına sahip, gözün kapalı güvenebileceğin bir kask.

İstanbul'daysan tabi ki mağazalarına gidip alabilirsin. İstanbul Hasanpaşa'da bir sürü motosiklet ve ekipman mağazası var. Ordan bakabilirsin ama fiyatta bir fark olmaz.

RiderDenim'in özelliği zaten günlük hayata da karışabilmeni sağlaması hocam. Hepsinde sırt, omuz, dirsek, kalça ve diz koruması mevcut ve Level 2 korumadır.

4Riders, RiderDenim'den kaliteli bir marka değil. Bu yüzden önermem mont ve pantolon konusunda.
maalesef balıkesir civarlarındayım, normal motor bayilerinden bahsediyordum
peki 125 cc'lik bir motor şehir içi kullanımda bunlar sizce abartılı olabilir mi yani biraz daha uyguna çekersek bütçeyi nasıl bir durumda oluruz?

Hayır. Bunlar minimum zaten. Sana attığım her şey giriş seviyesi. Pantolon ve mont hariç.

maalesef balıkesir civarlarındayım, normal motor bayilerinden bahsediyordum
peki 125 cc'lik bir motor şehir içi kullanımda bunlar sizce abartılı olabilir mi yani biraz daha uyguna çekersek bütçeyi nasıl bir durumda oluruz?
Normal motor bayilerinin hiçbirisinde 3 bin liraya level 2 korumalı ve sırt dahil omuz+dirsek level 2 korumalı mont veya pantolon bulamazsın. Bulsan bile bunun iki katı fiyatına olacağına bahse girerim.

Hayır. Bunlar minimum zaten. Sana attığım her şey giriş seviyesi. Pantolon ve mont hariç.

Normal motor bayilerinin hiçbirisinde 3 bin liraya level 2 korumalı ve sırt dahil omuz+dirsek level 2 korumalı mont veya pantolon bulamazsın. Bulsan bile bunun iki katı fiyatına olacağına bahse girerim.
Çok teşekkürler abi muhtemelen gönderdiğin eldiveni alıyor olacağım fakat 2. bir seçenek seçecek olsaydım ne önerirdin?

Dediğim gibi bunlar en bütçe dostu şekilde korumalarını ve sertifikalarını da göz önünde bulundurarak önerdiğim ekipmanlar. Başka bir şey önermezdim. İşin sonunda sağlığım var. Ellerim, parmaklarım, kafam, vücudum var. Görünüşten ziyade beni a noktasından b noktasına en güvenli hissettirecek şekilde hangisi götürebilir diye düşünüp alacağım şeyler.

Dediğim gibi bunlar en bütçe dostu şekilde korumalarını ve sertifikalarını da göz önünde bulundurarak önerdiğim ekipmanlar. Başka bir şey önermezdim. İşin sonunda sağlığım var. Ellerim, parmaklarım, kafam, vücudum var. Görünüşten ziyade beni a noktasından b noktasına en güvenli hissettirecek şekilde hangisi götürebilir diye düşünüp alacağım şeyler.
Eldiveni düşebilirsin demiştin diye ondan bahsediyordum ama sorun yok her şey için çok teşekkürler harikasın bir gün senle gazlamak isterdim raider ile multistrada'ya yetişemeyebilirim ama olsun :))

Eldiveni düşebilirsin dememin sebebi madem bütçe yetmiyor, hiç alma zorlama kendini anlamındaydı. 1 ay sonra para biriktirip daha iyisni alırsn diye düşündüğüm içindi. Yoksa sana burda 6-7 bin liraya da "motosiklet ekipmanı" dizeriz ama 15le giderken düştüğünde kullanılamaz hale gelirler. Sen de kullanılamaz hale gelirsin sonra. :)

Arada bir İstanbul taraflarına gelip ordan Ege-Akdeniz yapıyoruz. Görüşebiliriz. Sürmek isterim tabi. Neden olmasın?

Eldiveni düşebilirsin dememin sebebi madem bütçe yetmiyor, hiç alma zorlama kendini anlamındaydı. 1 ay sonra para biriktirip daha iyisni alırsn diye düşündüğüm içindi. Yoksa sana burda 6-7 bin liraya da "motosiklet ekipmanı" dizeriz ama 15le giderken düştüğünde kullanılamaz hale gelirler. Sen de kullanılamaz hale gelirsin sonra. :)

Arada bir İstanbul taraflarına gelip ordan Ege-Akdeniz yapıyoruz. Görüşebiliriz. Sürmek isterim tabi. Neden olmasın?
O zaman o eldivenden devam abi :)
Ege taraflarına gelecek olursanız bi çaya beklerim abi hepinizi :D
technopat kurallarınca sosyal medya hesaplarımı paylaşamıyor olabilirim bilmiyorum ondan dolayı direkt isim vermiyim ancak bu aşağıya kaydırmalı sosyal medya hesabımı ufak bir aratma ile bulabileceğini düşünüyorum iletişime geçersen bu kadar yardım eden samimi abiyle tanışmak isterim... :)

Tamamdır.

-
Neyse sen gelene kadar ben bir ekipman seti dizeyim sana. :D

Dört mevsim kullanabileceğin motosiklet pantolon RiderDenim. Sitesinden şort olabilen/fileli pantolonlar ve içten polarlı pantolonlar dışında seçtiğin bütün pantolonlar dört mevsime uygun. İstediğin zaman giyebilirsin. Önerim Poyraz veya Zifiri olacaktır. Yazın da belki efil alabilirsin.
Aynı şekilde fileli ve içi polarlı montlar dışındaki bütün montlar dört mevsime uygun. Onları da istediğin zaman giyebilirsin. Mont için de önerim Zifiri veya Alfa olacaktır. Yazın bunun için de aynı şekilde efil alabilirsin.

RiderDenim'in sitesine burdan ulaşabilirsin. Riderdenim

Burası zaten seçeceğin pantolona ve monta göre ortalama 7000-7500 lira civarında bir şey olacak.

Eldiven ve kask için içinse Motomax - En İyi Motosiklet Ekipmanları | Kask Mont Pantolon Eldiven Bot 'teki ürünleri öneriyorum. Kask olarak en az Scorpion Exo 491'i öneriyorum. En güncel güvenlik sertifikalarına sahip güzel bir giriş kaskı. Altına düşmeni önermem. %10 indirim var şu an sitede.

Eldiven olarak da Held Stroke'un altına düşmemeni öneriyorum. Bu da seni güzel bir şekilde dört mevsimde götürecek bir eldivendir.

Burası ortalama 15 bin TL civarı tutuyor. Bot/çizmeyi şu an dışarda bıraktım. Bundan aşağı bir şekilde başlamanı önermem açıkçası.

Bu bütçe sana fazla geliyorsa burdan çıkartacağın ekipman eldiven olmalı. Gidip alabileceğin en dandik eldiveni bile alsan hiç giymemenden daha iyidir ama aynı şey kask, mont ve pantolon için geçerli olmayacak. Buna göre karar bütçeni yeniden ayarla istersen ama en az bu 4 ekipmanı almanı isterim.
Tekrardan selamlar abi.
Riderdenim'in kalıplarından emin olamadığım için ekipman almak için İstanbul'a geldim mağazasına giderek deneyimledim en azından kumaş türü ve görünüş olarak inanılmaz güzeldi yani resmen bayıldım fakat orada üzerimde denediğim zaman sanırım bi tık zayıflığımdan dolayı korumalıklar en azından tam oturmadı alt kısımda bi boşluk kalıyordu Oradaki abi sağolsun yardımcı oldu fakat bu şekilde almamı önermedi başka markalara bakmamı önerdi.
Bunun üzerine motomax yakın olduğu için direkt oraya gittim kask pantolon eldiven mont için yardım istedim
pantolon kısmında 4riders stonewash 30 önerildi ancak korumalıklar riderdenime göre çok farklıydı ve inanılmaz garip görünüyordu ve hiç bana oturmamış gibiydi (zayıflığımdan kaynaklanıyor olabilir) yani tam bir beden bulamadım diğerlerine nazaran hiç ama hiç içime sinmedi riderdenim daha çok güven veriyor gibiydi.
Mont olarak yine 4riders windpro önerildi kalıp olarak üstümde duruş olarak gayet iyiydi fakat sırt korumalığı yoktu yeri vardı ayrıca onada bütçe ayırmam gerekiyordu. Koruma seviyesi hakkında tam bir bilgim yok ama beğenmiştim :D
Eldiven konusunda hala bizim seçtiğimizden ilerlemeyi düşünüyorum ancak oradayken alternatif bulunması adına biraz daha inceledim ve yeniden 4riders windproyu önerildi ve beğendim gibi diğerlerine göre elime en iyi olan oydu. Koruma seviyesi hakkında tek bildiğim bu bütçeye göre en iyisi olduğuymuş*
Kask olarak direkt Scorpion Exo 491'e baktım ancak l si kafamda iyi oturmuş gibi dursada baskı yapıyor ve ağrı yapıyordu xl denediğimde de haliyle bolca boşluk oluyordu bunun üzerine blauer naca ya baktım bunda baskı yoktu gerçekten cuk oturmuştu görevliye sorduğumda güvenlik seviyelerinin aynı olduğunu söylemişti. Ve açıkçası oldukça beğenmiştim.

Kısacası bu durumda benim ne yapmamı önerirsin nasıl bir yol izlemeliyim önerilen ekipmanlar nasıldır sence?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı