Motor piyasası yaza kadar artar mı?

Cappucino 125 tarzı ilçe içi gezmelik bir şey düşünüyorum.
TVS Jupiter 125 ya da Hero Dash 125 alman çok daha iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
3-4 ay içerisinde kendime bir scooter motor almayı düşünüyorum bu yüzden kenara para atiyorum ufaktan. Arkadaşım yaklaşık 2 gün önce gittiği bir motor bayisinde oradaki satıcı piyasada fiyatların uçacağını yaza kadar 10-20 bin liralik bir artış olacağını söylemiş. Bana pek inandırıcı gelmedi de böyle bir şey mümkün mü, fiyatlar bu kadar oynayabilir mi? Motor piyasasına hakim biri beni bilgilendirirse çok sevinirim.
Motor piyasasına hakimiyeti geç paranın değeri her geçen gün eriyor adam 1000 dolara getirdiği motoru sana güncel kurda neden daha düşük fiyata satmak istesin ki 1100 dolar yazar etikete o gün dolar ne ise bir fiyatı olur atıyorum alırken dolar 30 tl idi 30.000 e kendi aldı 33.000 e satıyordu. Yaz geldi dolar 40 oldu bu adam o zaman alacağı motoru 40.000 e getirmiş olacak 33.000 binden satamaz. Bu yüzden haklılık payı var sen her zaman daha yüksek fiyatlı olarak düşün ona göre hareket et ve şimdiden hayırlı olsun inşallah alırsın kazasız belasız sürmek nasip olur.

3-4 ay içerisinde kendime bir scooter motor almayı düşünüyorum bu yüzden kenara para atiyorum ufaktan. Arkadaşım yaklaşık 2 gün önce gittiği bir motor bayisinde oradaki satıcı piyasada fiyatların uçacağını yaza kadar 10-20 bin liralik bir artış olacağını söylemiş. Bana pek inandırıcı gelmedi de böyle bir şey mümkün mü, fiyatlar bu kadar oynayabilir mi? Motor piyasasına hakim biri beni bilgilendirirse çok sevinirim.

Fırtına öncesi sessizlik. Yerel seçime kadar fiyatları çaresizce sabit tutmaya çalışıyorlar. Seçimden sonra 10-20bin gelse halimize şükür.

Motor piyasası kışın düşer yazın artar bu işin raconu bu. Yazın millet akın eder motor alır piyasa artar, kışın insanlar motor süremez satarlar piyasa düşer. Motor yazın alınmaz, yazın satılır.

Geri
Yukarı