Motor sürerken korkmak

Duman_TR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben motorları seviyorum ama hız tutkunu değilim. Şu anda motor dersi görmekteyim. 2. günüm hiç sıkıntı çekmedim normal olarak da araba sürdüğüm için. Sürüşüm yeterli derecede ancak korkuyorum. Boş alandayken korkum olmuyor ancak trafiğe çıktıktan sonra korkmaya başlıyorum. Önüne gelen önüme atlıyor. Ve manual sürdüğüm içinde korkum artıyor. Ara sıra stop ve vitesi şaşırıyorum. Heyecanlandığım için de ellerim titrediği için stop ediyorum. Alacağım motoru otomatik yapmaya düşünüyorum zorluk çekmemek için. Korkumu nasıl yenebilirim?

Merhaba ben motorları seviyorum ama hız tutkunu değilim. Şu anda motor dersi görmekteyim. 2. günüm hiç sıkıntı çekmedim normal olarak da araba sürdüğüm için. Sürüşüm yeterli derecede ancak korkuyorum. Boş alandayken korkum olmuyor ancak trafiğe çıktıktan sonra korkmaya başlıyorum. Önüne gelen önüme atlıyor. Ve manual sürdüğüm içinde korkum artıyor. Ara sıra stop ve vitesi şaşırıyorum. Heyecanlandığım için de ellerim titrediği için stop ediyorum. Alacağım motoru otomatik yapmaya düşünüyorum zorluk çekmemek için. Korkumu nasıl yenebilirim?

Hocam süre süre pratik yaparak alışır. Herkesin önüne atlamasına ise dikkatli olman gerek genelde onlar olmuyor.

Korkunuzu trafikte ki deneyiminiz arttıkça yeneceğinizi düşünüyorum. En azından keyifli sürüş yapacak ve ani durumlar da ne yapacağınızı bilecek kadar. 5 senedir sürekli olarak araba kullanıyorum 1 aydır manuel 250CC motor kullanıyorum. Yavaş yavaş geçiyor gibi. Zaten araba ile gittiğim yollardan gittiğim için kolaylık sağlıyor alışma sürecinde. Tavsiyem kendinizi asla taşıt olarak görmekten alıkoymayın. Asla bazı motor sürücüleri gibi sağ köşelerden gitmeyiniz. Şeridinizi her zaman ortalayarak yolunuza tedbiri elden bırakmadan, güvenli sürüşler dilerim..

Motor konusu açılmışken ayrı konu açmadan buradaki arkadaşlara bir şey sormak istiyorum.
Ehliyetini alma planı bende de var, daha önce öyle bisiklet sürmedim o refleksler eksik ama ne kadar zorluk çekerim başlarken ya da nasıl alışabilirim? Nasıl alıştırabilirim kendi mi?

Motor konusu açılmışken ayrı konu açmadan buradaki arkadaşlara bir şey sormak istiyorum.
Ehliyetini alma planı bende de var, daha önce öyle bisiklet sürmedim o refleksler eksik ama ne kadar zorluk çekerim başlarken ya da nasıl alışabilirim? Nasıl alıştırabilirim kendi mi?
Hocam genelde ehliyet kursları hiçbirşey bilmeyen adamı almıyorlar git azçok öğren gel demişlerdi bana.

Hocam genelde ehliyet kursları hiçbirşey bilmeyen adamı almıyorlar git azçok öğren gel demişlerdi bana.
Böyle bir şeye hakları var mı hocam? sıfırdan öğrenmeye geliyoruz oraya zaten, o biraz garip olmuş.

Bisiklet dahi sürmediysen biraz zorlanacaksındır başlangıçta denge açısından vs. Yoksa vites vs. kolay geliyor eliniz biraz pratik ise. Hiç bilmeyen 16 yaşında A1 almaya gelen o kadar çok kişi var. Ben ehliyetimi alırken A ehliyeti almaya gelen vardı. Hayatında hiç binmemiş onu mesela 1 sonra ki sınav dönemi için hazırlıyorlardı. Daha fazla eğitim alması gerektiği için. Yılbaşından önce yazıl derim. Fena zamlar gelecek ehliyet harçlarına.

Bisiklet dahi sürmediysen biraz zorlanacaksındır başlangıçta denge açısından vs. yoksa vites vs. kolay geliyor eliniz biraz pratik ise. Hiç bilmeyen 16 yaşında A1 almaya gelen o kadar çok kişi var. Ben ehliyetimi alırken a ehliyeti almaya gelen vardı. Hayatında hiç binmemiş onu mesela 1 sonra ki sınav dönemi için hazırlıyorlardı. Daha fazla eğitim alması gerektiği için. Yılbaşından önce yazıl derim. Fena zamlar gelecek ehliyet harçlarına.

Peki ne kadar bir süreç bu eğitim vs?

Geri
Yukarı