Motorda bilinmesi gerekenler nedir?

Pablo1

Centipat
Daha fazla  
18 olunca Honda CBR125R almayı düşünüyorum. Motorlar kullanım hakkında veya motor hakkında bilgi verecek var mı? Deneyimli ya da konuyu bilenler yardımcı olsa süper olur.

Trafikte iki tekerli her ne sürüyorsan sür çok dikkatli olman gerekiyor. Her zaman kaskını ve koruyucu ekipmanlarını giy, koruyucu ekipmanlarda mümkün olduğu kadar ucuza kaçma en iyilerini kullanmaya/almaya çalış. Trafikte bırak 2 gözü, 10 tane gözün olsun gerekirse, asla tedbiri elden bırakma. Ayrıca motosiklet aldığında model marka ne olursa olsun en az 1 defa devireceksin onu istemeden, başına bu geldiğinde asla panikleme veya üzülme.

Trafikte iki tekerli her ne sürüyorsan sür çok dikkatli olman gerekiyor. Her zaman kaskını ve koruyucu ekipmanlarını giy, koruyucu ekipmanlarda mümkün olduğu kadar ucuza kaçma en iyilerini kullanmaya/almaya çalış. Trafikte bırak 2 gözü, 10 tane gözün olsun gerekirse, asla tedbiri elden bırakma. Ayrıca motosiklet aldığında model marka ne olursa olsun en az 1 defa devireceksin onu istemeden, başına bu geldiğinde asla panikleme veya üzülme.
Devrilince hayati risk olur mu bide motora fazla zarar gelir mi

Altın Elbiseli Adam ve Zafer Akçay videolarını izleyebilirsin.
Altın Elbiseli Adamı çok seviyorum. Mekanı cennet olsun. Birkaç videosunu izledim. Çok faydalı. Zafer Akçay duymamıştım onu da izlerim

? Soruma bakar mısın lütfen

@Heir of Isildur Devrilme derken ciddi şekilde falan değil değil mi, bir de motora fazla zarar gelir mi?

Son düzenleme:
Devrilince hayati risk olur mu bide motora fazla zarar gelir mi

Altın Elbiseli Adamı çok seviyorum. Mekanı cennet olsun. Birkaç videosunu izledim. Çok faydalı. Zafer Akçay duymamıştım onu da izlerim

? Soruma bakar mısın lütfen

@Heir of Isildur Devrilme derken ciddi şekilde falan değil değil mi, bir de motora fazla zarar gelir mi?
Yani mesela ıslak zeminde hızlı giderken ani viraj dönüşlerinde devirmek gibi, çoğu acemi motor sürücüsü bu hatayı yapıyor ne yazık ki. Ancak illa motor üstünde giderken devrilmek değil, mesela park ederken durakladığınızda da olabilir bu.

Geri
Yukarı