Motorda sadece ön abs olursa sıkıntı çıkar mı?

Duman_TR

Hectopat
Daha fazla  
Alacağım motorda sadece ön abs bulunmakda. Motoru ben kullanacağım ancak tabii ki de sormakda fayda var. Yağmurda falan bir ani fren yapsam ikisi birlikde arka kayar mı? Bu arada marka yuki GP2 125CC. Abs motor hiç sürmediğim için soruyorum.

Alacağım motorda sadece ön abs bulunmakda. Motoru ben kullanacağım ancak tabii ki de sormakda fayda var. Yağmurda falan bir ani fren yapsam ikisi birlikde arka kayar mı? Bu arada marka yuki GP2 125CC. Abs motor hiç sürmediğim için soruyorum.
Hocam arka özellikle yağmurda dönerken falan kayar. Canınızı tehlikeye atmaya lüzum yok şahsi fikrim hem önde hem de arkada ABS bulunan bir modele bakmanız.

Sıkıntı olmaz, asıl tehlike önden kaymalarda zaten. Arkası kaysa kontrayla kurtarırsın.

Benim motorda da sadece önde ABS var. Çok kez sıkıntılı durumlarda ucuz kurtardım diyebilirim. Ama dikkat edilmesi gereken şey ön ve arka frene aynı anda basmak. O şekilde çok etkili frenleme oluyor.

Not: 2023 Honda PCX 125
Benimde PCX 125 2023 Modelim var arkadaşın dediği gibi sadece ön abs gayet yeterli zaten önemli olan ön teker.

Geri
Yukarı