Motorun üzerinde motor numarası bulunmuyor

nevale31

Hectopat
Yer
Saratov
Motorum kitlemişti karter kısmı değiştiği için motor numarası yazmıyor karterin üstünde, eski karter duruyor, muayenesi bu sene sonunda ne yapabilirim? Bir arkadaş girmiş muayeneye motor numarasına bakmamışlar bile diyor.

Motor numarası motorun üzerinde olur karterde olmaz diye biliyorum. Eğer sıkıntı çıkarsa tamirciden karterin değiştiğine dair belge alman lazım.

Motor numarası motorun üzerinde olur karterde olmaz diye biliyorum. Eğer sıkıntı çıkarsa tamirciden karterin değiştiğine dair belge alman lazım.
Bence bakmazlar gibi motorda motor numarasına çünkü çok motor var muayeneden geçik ama böyle saçma sapan eski püskü motorlar. Şu an üstünde motor numarası yazmıyor yalandan motor numarası çaksak sonra okunamıyor diye hafif kusurlu geçer mi? Eski karteri duruyor onda yazıyordu galiba hatırlamıyorum, bakma lazım, ileride başıma bela açar mı ki?

Şase no ayrı bir de kartelin üstündeki ayrı. Ayrı bir yerde yazar. Zaten muayenede hiç bakıldığınıda görmedim.
Şase no yazıyor hocam, motorun ustunde karterin orda yazan numara olması lazım bende yazmıyor işte değiştiği için. Bir arkadaşta bakmamışlar. Adamını bulur hallederiz olmazsa :D

Yeni konular

Geri
Yukarı